6 טיפים להתמודדות עם אלרגיית חורף!

עונת החורף היא עונה שמביאה עמה שלל מחלות כמו צינון, שפעת ושיעול, כאשר רבים מייחסים שיעולים, אף נוזל וגרון נפוח למחלות החורף.

עם זאת, חשוב לדעת כי סימפטומים כמו אף נוזל, גודש באף, שיעולים וגרון נפוח יכולים לקרות לאו דווקא בשל מחלות החורף, אלא בשל אלרגיה למגוון פריחות שמגיעות בעונת החורף, לשינויים במזג האוויר, רגישויות לפרווה, ממאכלים מסוימים שאוכלים רק בחודשי החורף או מאבק.

אז אם אתם מזהים סימני אלרגיה בגופכם, או שאתם שמים לב שמשהו השתנה בסביבה שלכם מבחינת צמחים, ניקיון או מאכלים – זה הזמן לדעת כיצד אפשר להתמודד עם אלרגיה בדרכים טבעיות:

 

1.זהו את מקור האלרגיה

לפני שאתם מתחילים לטפל באלרגיה שלכם, חשוב לזהות את מקור האלרגיה. נסו להבין מה השתנה בחודשים האחרונים בסביבה שלכם, ובמידה ואתם מזהים את המקור (כמו למשל אלרגיה לצמיחה של רוזמרין, או אלרגיה לשיער הכלב או החתול שמשילים את פרוותם בחורף)  - פנו לטיפול הומאופתי שיעזור לכם להתמודד עם האלרגיה תוך חיסון הגוף לאלרגנים. טיפול כזה נעשה בדרך כלל באמצעות חומרי טבע מדוללים שעוזרים להתחסן ולהיות עמידים יותר לגורמי האלרגיה.

d1.jpg©health24

 

2.הימנעו ממאכלים מעוררי אלרגיה

שמרים, חלב, גבינות קשו, חצילים, פירות הדר, סויה, בננות, חמאת בוטנים, מוצרים עם מונוסודיום גלוטומט, הם מאכלים שנחשבים מעוררי אלרגיות. בשל כך, חשוב לנסות להימנע ממאכלים מסוג זה ולהרבות באכילת מוצרים אורגניים, דבש, וג'ינג'ר תוך שתייה כמות טובה של מים במשך היום.

 

3.חזקו את מערכת העיכול

חשוב לחזק את מערכת העיכול.כך תפחיתו את הרגישות. היעזרו במאכלים כמו שיבולת שועל, דבש וחליטות תה ירוק שמחזקות את המערכת החיסונית ובכך מונעות אלרגיה.

 

4.נקו את הסביבה שלכם

כפי שהזכרנו, אלרגיה יכולה להתרחש בשל אבק או סביבה לא נקייה, מה שגורם לעיטושים ואף מנוזל. לכן, חשוב לנקות ביסודיות את הבית ואת סביבת העבודה שלכם על בסיס שבועי או אפילו יומי וזאת במידה וישנה הצטברות ענפה של אבק ברחבי הבית.

d2.jpg©health24

 

5.פנו אל רופא אף אוזן גרון

אחת מההתמחויות של רופא אף אוזן גרון הוא נושא האלרגיה. רופאי אף אוזן גרון מכירים את התחום בצורה נרחבת יותר מרופאי המשפחה, ולכן הם יכולים באמצעות משאפים ומשחות לסייע לכם לטפל בתופעה.  

 

6.התייעצו עם מומחים ברפואה האלטרנטיבית

אם אתם לא מצליחים להיפטר מהאלרגיה שלכם גם לאחר שניגשתם לרופא , נסו להתייעץ עם מטפלים מהרפואה האלטרנטיבית שינסו לסייע באמצעות דרכים טבעיות או על ידי שינוי הרגלי תזונה.

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: