7 דברים ממש קטנים שיכולים להצביע על מחלה מאד מסוכנת

לפעמים עדיף להיות לחוץ יתר על מידה, מאשר לפספס משהו שעלול לסכן חיים. שימו לב לשינויים הבאים במראה או בהתנהגות – הם עלולים להיות סממנים של מחלה קשה.

 

בתמונה שצולמה עם פלאש – רק עין אחת אדומה

עיניים אדומות בתמונה שצולמה עם פלאש – העונש האמיתי של כל אלה שאוהבים להצטלם בלילה. בפועל מדובר בהשתקפות כלי הדם בתוך העין. ואם עין אחת יצאה לכם אדומה והשנייה לבנה, נראה משהו חוסם את כלי הדם האלה. זה יכול להיות קטרקט, זיהום חיידקי או הכי מסוכן – סרטן של רשתית העין.

למשל, לפני כמה זמן אישה אחת בארה"ב שיתפה תמונה כזאת של בנה ברשת ואנשים שהגיבו לה, שלחו אותה מיד למומחים, שם התגלה כי מדובר אכן בסרטן, לכן, אם ראיתם תמונה כזאת של עצמכם, אוצו רוצו לרופא עיניים.

g1.jpg©adme

 

פס כהה על הציפורן

עוד תמונה שהקפיצה את כל הרשתות החברתיות. מומחית למניקור פרסמה תמונת הציפורן של הלקוחה שלה עם פס אנכי שחור בציפורן האגודל. הלקוחה רק רצתה לצבוע מעל הפס הלא אסתטי, אבל תודות למניקוריסטית שלה ששלחה אותה דחוף ומיד לבית חולים, גילתה שיש לה סרטן אור.

פס כזה נקרא מלנוניכיה ולא מדובר כאן במחלה נפרדת, אלא סימפטום של מחלה מסוכנת אחרת. אם ראיתם כזאת – דחוף לרופאה. מיד נציין שרוב הסיכויים שפס כזה יכול להופיע רק אצל אנשים בהירי העור, אצל אחרים זו יכולה להיות רק פיגמנטציה לא מזיקה.

g2.jpg©adme

 

כתב יד שהשתנה בפתאומיות

אם לבן אדם השתנה כתב באופן פתאומי, ללא כל סיבה הנראית לעין, זה יכול להיות אחד התסמינים הראשונים של מחלת פרקינסון. מחלה זו גורמת לכתב היד שלכם להיות לא מאוזן, קטן, עם אותיות שקטנות או נעלמות בכלל. זה קשור לכך שהכותב מנסה בכל דרך להרגיע את רעד הידיים.

 

הצורך הדחוף לתעד את הכל ביומן

לרשום את כל התוכניות שלך על הנייר – זה הרגל נהדר של אדם בעל משמעת עצמית. אבל אם אף פעם לא עשיתם זאת ופתאום הרגשתם צורך עז בכך – זה לא טוב ויכול להעיד על הידרדרות דרסטית של זיכרון לטווח קצר, אחד התסמינים הראשונים של מחלת אלצהיימר.

אם אתם חוששים לגבי משהו כזה אצל קרובי המשפחה שלכם או פשוט בעלי סקרנות, אנחנו ממליצים לצפות בסרט "עדיין אליס" שמתאר את כל השלבים של מחלת אלצהיימר.

g3.jpg©adme

 

אשליית הבזקי אור פתאומיים

אשליה כזאת יכולה להעיד על פגיעה ברשתית העין. אם ההבזקים מתלווים בכאב ראש וסחרחורת – דחוף לגשת למיון!

flimg.jpg©flickr.com

צמא בלתי פוסק

אם בן אדם מרגיש צמא באופן קבוע ושותה הרבה יותר מים, לרוב זה סימן של הרעלה. הסיבה לכך – החל מחמרמורת ועד סרטן. אבל לרוב מדובר באחד הסימנים המוקדמים של סכרת. לכן מומלץ מאד ללכת להיבדק.

g4.jpg©adme

 

כאב באזור הטבור

דלקת תוספתן – דבר לא מסוכן, אבל יכול מהר מאד להידרדר להיום כזה. הכי מעניין שעד היום אין הסבר ברור לסיבת הופעת הדלקת, המדענים טוענים שמדובר במגוון סיבות שונות אצל כל אדם ואדם. לרוב תחילת ההתקף זהה אצל רוב האנשים – כאב חד באזור הטבור שאחרי 2-4 שעות זזה בהדרגה לחלק ימני תחתון של הבטן. אם שמתם לב למשהו כזה – דחוף למיון!

ואם הכאב שנמשך שעות פתאום נרגע, זו לא סיבה לשחרר – זו יכולה להיות רגיעה זמנית לפני התפוצצות התוספתן וזיהום של חלל הבטן. כך שבכל זאת אין מה לעשות – מיון!

זכרו את הפרטים האלה ושמרו על בריאותכם. בשום פנים ואופן אל תנסו לטפל בעצמכם, אלא פנו למומחים.

g5.jpg©adme

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: