6 דברים לא מנומסים שאתם עושים וכדאי שתפסיקו

אז אתם יודעים שאת הסכין מחזיקים ביד ימין ואת המזלג ביד שמאל ולפני ששותים תה, מוציאים את הכפית מהכוס. ומה עם כללי נימוס והתנהגות אחרים? קבלו 7 כללים שאנחנו מפרים פעם אחרי פעם כאשר אנחנו דווקא בטוחים שהמצב הפוך!

 

1. נותן לאישה להיכנס למעלית ראשונה

אם נראה לך שאתה מתנהג כמו ג'נטלמן אמתי, אתה טוען. מעלית זה מקום מסוכן, ולכן הראשון צריך להיכנס קודם כל גבר. ולצאת – מי שקרוב יותר לדלת, בלי קשר למגדר.

f1.jpg©adme

 

2. להגיד "לבריאות" כאשר מישהו מתעטש

במעגל הקרוב אפשר לאחל בריאות מישהו שהתעטש. במקרים אחרים בן אדם מנומס יעשה כאילו לא שם לב לשום דבר. לפעמים אפשר להציע בעדינות טישו או מטפחת, אבל לא יותר מזה.

f2.png©adme

 

3. לחסום את הפה עם יד ימין כאשר משתעלים

יד ימין היא היד החברתית שלנו שאנחנו מגישים לאדם אחר שאנחנו פוגשים או מכירים. אם לפני זה השתעלתם או התעטשתם, בטח העברתם לאות בן אדם חיידקים מסוכנים.

f2.jpg©adme

 

4. מעבירים פלפל ללא מלח

או מלח ללא פלפל. כללי ההתנהגות ליד השולחן מניחים שמלח ופלפל תמיד צריכים לבוא יחד. לכן אל תשכחו להעביר את הפלפל יחד עם המלחיה.

f3.jpg©adme

 

5. לערבב סוכר בתה או קפה בכיוון השעון

אתם כל כך מרוכזים וחוששים לגעת בדפנות הכוס, שאפילו לא יודעים שאתם עושים טעות. יש להזיז את הכפית בתוך הכוס לא במעגל אלא קדימה-אחורה, כמו מטוטלת. כך גם הסוכר ימס מהר יותר והכפית לא תיגע כל הזמן בדפנות הכוס.

f4.jpg©adme

 

6. לברך נכון את הכלה

מפתיע, אבל לפי כללי הנימוס יש לברך רק את החתן ואילו לכלה רק לאחל אושר. הסיבה לכך מאד רומנטית: גבר הצליח לכבוש את ליבה של האישה ולהתחתן איתה ולכן יש לברך אותו.

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: