מדענים טוענים: כך ייראו מערכות היחסים שלנו בעתיד

האם קרה לכם פעם כשצפיתם בסרט מדע בידיוני וחשבתם מה היה קורה לו טכנולוגיות משם יוכלו להפוך לחלק מחיי היום יום שלנו? אנחנו מאמינים שגאדג'טים שונים וטכנולוגיות מתקדמות יהפכו את החיים שלנו לקלים יותר והם כבר עשו זאת בצורה מסוימת. היום יש לנו מוצרים דיגיטליים שיכולנו רק לחלום עליהם לפני 10 שנים. מוצרים אלה עוזרים לנו לשמור על קשר עם חברים מבית הספר ולשלוח הודעות לבני הזוג שלנו.

החלטנו לבדוק כיצד טכנולוגיה יכולה להשפיע ולשנות את העתיד של מערכות היחסים שלנו עם אנשים אחרים אז הכנו רשימה של 9 תסריטים אפשריים – כך ייראה הדייטינג של העתיד.

נשיקה מרחוק

kiss.jpg©lovotics

מכירים את זה שאתם בנסיעה מחוץ לבית ומתגעגעים לאהוב או אהובה שלכם? אז עכשיו אפשר לנשק אותם בכל רגע שרוצים. כמובן אם לא איכפת לכם לנשק ראש דשא ללא עיניים. הדבר הזה אמיתי! מכשיר מיוחד פותח ע"י מדענים כדי לדמות נשיקה לבן או בת הזוג שרחוקים ממך. יש עליו חיישנים מיוחדים שגורמים לנשיקה להרגיש כמעט אמיתית. כרגע מדובר באבטיפוס בלבד, אבל המומחים טוענים שבעתיד אנשים יוכלו לרכוש מוצרים מיוחדים לא רק לנשיקה אלא גם ליחסי מין מרחוק.

גאדג'טים של מציאות רבודה

beza.jpg© Bezalel Academy of Arts and Design

דמיינו לעצמכם בחורה שמוצאת חן בעיניכם. הכל זורם נהדר ואז פתאום היא מפילה עליך פרובוקציה, למשל שיחת "יחסנו לאן". נראה מוכר? כן, נשים עושות זאת כל הזמן כדי לבדוק את התגובות של גברים. היא מחכה לתשובה שתשפיע על העתיד המשותף שלכם. כולנו היינו רוצים קצת רמזים כדי לעזור לנו לנהל את השיחה הזאת חלק.
נכון להיום גוגל, אפל וענקיות טכנולוגיה אחרות עובדות על פיתוח מוצרים אשר יביאו לחיינו מציאות רבודה. נוכל להשתמש במשקפיים, עדשות מגע או אפילו מיקרוצ'יפים לקראת שנת 2040. גאדג'טים שונים ישנו לחלוטין את הדרך בה אנחנו מתקשרים ובונים מערכות יחסים

דייטינג וירטואלי

fut3.jpg©warnerbros

חוקרים בוחנים היום אפשרויות לדייטינג וירטואלי בעתיד הקרוב. לא צריך לצאת מהבית או אפילו מהמיטה כדי לצאת לדייט. זה אומר שנוכל לגרות באופן דיגיטלי את הרגשות ואת התחושות שלנו ולהעביר אותם דרך מכשירי מציאות מדומה מיוחדים. פיתוחים אלה ישמרו על הזמן והאנרגיה שלהם ויעזרו לאנשים שמוצאים חן אחד בעיני השני להתקרב בדרך יעילה ביותר. זה נשמע מוזר, אבל גם במאה ה-19 תחום הדייטינג כפי שהוא היום, היה נשמע הזוי.

דייטינג בתחפושת

fut4.jpg

הפופולריות הגדולה של משחקי קוספליי קובעת גם עלייה בשיעור מערכות יחסים מבוססות תחפושות. כדי לצאת מהשגרה, אנשים באים למסיבות תחפושות והופכים לחברי קהילות קוספליי. רק ככה הם יכולים להפוך למישהו שהם לא בעולם האמיתי. כך שאם אתה סופרמן, בטח תעדיף לצאת לדייט עם לואיס ליין או סתם בחורה חמודה מבית הקפה? בחירה שלך.
קבוצת מתכנתים הקימה אתר היכרויות שמבוסס על מציאת בני זוג לפי האינטרסים שלהם והיקומים שהם אוהבים לחיות בהם. הזיווג מתבצע לפי רמת הגיקיות של בני הזוג הפוטנציאליים.

דייטינג מבוסס מחשבים

fut5.jpg

היום קיימים סוגים רבים של אתרי היכרויות. כל מה שצריך זה למלא כמה שדות ולהתחיל לחפש בן או בת זוג פוטנציאליים. לא מדובר במשהו קשה, אבל גם לא משהו מאד מותאם אישית. בעתיד הקרוב תוכנות מיוחדות ינתחו את ההעדפות שלכם, תמונות במדיה חברתית ואפילו אנשים איתם אתם נוטים לתקשר כדי ליצור רשימה של בני או בנות זוג המתאימים ביותר עבורכם. זה יהפוך את כל התהליך לפחות מייאש ויותר אישי וזה יעלה את עולם השידוכים לרמה חדשה. יש מומחים שטוענים ש-50% ממערכות היחסים יתחילו און ליין.

שירות "משפחה להשכרה"

fut6.jpg©depositphotos

זה בטח יכול להפתיע, אבל העתיד כבר הפך למציאות ביפן. גבר יפני רווק יכול לשכור אישה או משפחה שלמה לתקופת זמן קצובה. אפשר אפילו לשכור חבר. למרות המחירים הגבוהים מאד לשירותים אלה, רוב המשפחות מוזמנות מראש. גברים רווקים עושים זאת כדי לחוות משהו חדש, למשל, לשחק עם "ילדים" בפארק או לצאת לקניות עם "אישה" ולהרגיש פחות בודדים.
אנחנו יכולים רק לדמיין כיצד השירותים האלה יתרחבו בעתיד. סוכנויות שונות יספקו חברים לאנשים רווקים, קרובי משפחה ונשים ,כדי לעזור להם ליצור תמונה מושלמת של חיים מושלמים. תוכלו אפילו לבחור ולדרג "משפחות".

התאמת DNA וחיידקים

gut7.jpg©depositphotos

בעתיד, הרפואה תתפוס מקום מאד חשוב עוד יותר בתכנון המשפחה. לא רק שאנשים יוכלו לבחור תורמים בבנק הזרע, אלא יקבלו גם גישה להיסטוריה רפואית מלאה של בן אדם מסוים. אם אתם יוצאים קבוע, תוכלו לבדוק אם בן או בת הזוג אובחנו במחלה מסוימת.
מומחי רפואה יכולים לסייע לך למצוא התאמה מושלמת בעזרת בדיקת DNA קפדנית. אפשר לעשות זאת עוד לפני שמתחילים לצאת, מה שקצת מוזר מאד. זה אפילו יכול להיחשב להפרה של זכויות של בן אדם נכון להיום, אבל מי לא היה רוצה ילד עם אוסף גני אידאלי בעתיד?

סירי וסרוגייט

fut8.jpg©annapurna.pictures

הסרט "היא" מדגים בצורה מעולה איך יכול להיראות מערכת היחסים שלנו בעתיד. סרט מופלא למי שעדיין לא ראה, מומלץ ביותר.
אם מערכות הפעלה של אינטליגנציה מלאכותית או אפילו העוזרת הקטנה שלנו, סירי, יוכלו להגשים כל משאלה שלנו, אנשים ישתמשו בהם כתחליף לדייטינג או פשוט בתור חבר או חברה שיודעים הכל עליהם – צרכים, העדפות ויכולים להיות שם בכל רגע נתון. וזה באמת יכול לקרות מהר מאד. אנשים מסוימים רווקים מסיבה מסוימת – בעיות בריאות, נכות, חוסר בטחון או פשוט פחד ואילו מערכת הפעלה עם בינה מלאכותית יכולה להיות חברה נהדרת עבורם.

החיים עם בובות סיליקון ורובוטים

fut9.jpg©mgm

גברים רווקים רבים, אשר התאכזבו מחיי האהבה ומסרבים ולהתמודד עם פרידות פעם אחרי פעם, מעדיפים להתחבא בעולם דמיוני ולחיות עם בובת סיליקון. מדובר בפרקטיקה נפוצה מאד ביפן. כך יהיו גם החיים עם רובוטים, שמחליפים בני זוג.
מומחים טוענים שתוך פחות מ-50 שנה, אנשים יתאהבו ויחיו בזוגיות עם רובוטים. חוץ מזה, הרובוט הראשון עם רגשות פותח והושק לא מזמן. זה אומר שהעתיד כבר כאן. מצד אחד אנחנו מתאהבים בקלות רבה בדמות דמיונית או אדם מפורסם שאנחנו אפילו לא מכירים. לכן זה לא יהיה מוזר בכלל, להתאהב ברובוט.
התפתחות מהירה של טכנולוגיות שונות יוצרת תמונה מאד קודרת של החיים העתידיים שלנו ובעיקר של עולם הדייטינג והזוגיות.

fut10.jpg©depositphotos

מה הכי מפחיד אתכם? דעתכם בנושא? ספרו לנו בתגובות.