רוצים להתעשר? אלו הדברים שאתם חייבים לדעת

כל אחד מאתנו עושה דברים ביום יום, אבל לא תמיד יודע, מה מקדם ומה מעכב אותנו בחיים.
וחוץ מזה, בונוס בסוף הכתבה יעזור לכם לקבל החלטה חשובה לגבי העתיד.

אם את רוצים שיהיה לכם את הסיכוי להתעשר יום אחד, זוהי רשימת הדברים שאתם חייבים:

1. לפגוש אנשים חדשים- וכמה שיותר

rich1.jpg©depositphotos

אנשים עשירים אוהבים לפגוש אנשים חדשים. 68% מהאנשים האמידים ביותר מגלים שהם אוהבים מאד לפגוש אנשים חדשים. רק 11% מהעניים אמרו אותו דבר. רוב האנשים אשר השיגו יציבות כלכלית עשו מאמץ מאד משמעותי, כדי להרשים אחרים לטובה ולשמור על הרושם הזה. אל תשכחו לחגוג הזדמנויות חדשות (וישנות).

2. לא להאמין בגורל כגזרה

rich2.jpg©depositphotos

אפשר לסמוך על המזל או על הגורל במקרים מעטים מאד, אולי כאשר בוחרים מה ללבוש בבוקר לפני שיוצאים מהבית. אבל ככל שזה נוגע לדברים חשובים, אנשים עשירים חושבים שהם יכולים לקבוע את דרך חייהם בעצמם. 90% מהעניים מאשימים את הגורל שלהם על חוסר המזל וגורמים אחרים שהם לא מסוגלים לשלוט עליהם. כדי לשפר את מצבם הכספי הם מבזבזים כסף על הגרלות וכרטיסי לוטו, במקום, למשל, ללמוד לעשות משהו ולפתח את עצמם.

3. לאהוב את תחום העיסוק שלך

rich3.jpg©depositphotos

"אני אוהב את מה שאני עושה", אומרים 85% מהאנשים העשירים. אנשים עניים רואים יותר חסרונות בעבודה שלהם. עם גישה כזאת, תסכימו, מאד קשה להגדיל הכנסות. אם אתה לא אוהב את מה שאתה עושה, עליך לשנות זאת, לא להתבכיין.

4. תמיד לשים לב למצבך הבריאותי

rich4.jpg©depositphotos

אנשים עשירים מקדישים הרבה זמן למצבם הבריאותי. זה כולל ביקורים קבועים אצל רופא, אורח חיים בריא, כושר (76% מאנשים בריאים מתאמנים 4 פעמים בשבוע), תזונה מאוזנת והיעדר הרגלים רעים. בין אלה שיש להם הכנסות נמוכות, רק 13% רואים קשר בין בריאות טובה להצלחה.

5. לקחת סיכונים

rich5.jpg©depositphotos

בתמונה משמאל – אין טעם / בתמונה מימן  - אקח את הסיכון (על השלט "הצלחה")
רק 6% מאנשים עניים הסכימו לקחת סיכון ולשפר את מצבם הפיננסי. יותר מ-50% מאנשים עשירים שהשתתפו בניסוי הסכימו לקחת את אותו סיכון. יותר מזה, אנשים עשירים רבים שמים לב שלפחות פעם אחת בחייהם נטילת סיכונים הובילה לכישלון ענק, אבל הם ניסו לזוז קדימה, במקום לתקן אותם.

6. לא לצפות בתוכניות ריאליטי

ריאליטי

בין אנשים שהם לא עשירים, 78% אוהבים תוכניות בהן מפורטים פרטים של חיים אישיים של מישהו. בין אנשים עשירים, רק 6% צופים בתוכניות ריאליטי. חשוב לציין שאנשים עשירים לא ממש אוהבים טלוויזיה ורבים מהם צופים בה פחות משעה ביום. אותו דבר עם האינטרנט. אנשים עשירים גולשים פחות ברשת להנאתם, אלא אם זה קשור לעבודה.

7. לקרוא וללמוד הרבה

rich6.jpg©depositphotos

"לא לקרוא משמעותו לא לחשוב", אמר פעם דוסטוייבסקי. 88% מהעשירים מסכימים עם הסופר. הם קוראים ספרים על התפתחות עצמית, חומרים מקצועיים וספרות היסטורית לפחות 30 דקות ביום. רק 2% מאנשים עניים מקדישים כל כך הרבה זמן לקריאה. רוצים להצליח? קראו ספרים או גלשו באתרים ובקבוצות פייסבוק המתעסקות בתחום העניין שלכם, הישארו מעודכנים תמיד וחפשו ללמוד משהו חדש כל יום.

8. להתעורר מוקדם

rich7.jpg©depositphotos

יותר מחצי מאנשי עסקים בעלי הכנסות גבוהות מתעוררים לפחות 3 שעות לפני תחילת יום העבודה שלהם, כלומר בערך ב-5 בבוקר. הם מקדישים את הזמן הזה לתכנן דברים שהם חייבים לעשות, לעבוד על הפרויקטים האישיים שלהם (אם הם עובדים עבור חברות גדולות) ולעשות ספורט. אנשים מצליחים רבים לוקחים 10-15 דקות כדי לעשות מדיטציה או פשוט לחשוב על משהו בשקט. התעוררות מוקדמת לא אומרת שאתם לא ישנים מספיק. 89% מאנשים עשירים ישנים בין 7 ל-8 שעות ביום, מה שאומר שהם הולכים לישון בערך בין 9 ל-10 בערב.

9. לא לתקשר עם אנשים רעילים

rich8.jpg©depositphotos

96% מאנשים אשר מתקיימים ממשכורת למשכורת, מכירים מישהו שאוהב לרכל ולהתלונן על החיים שלו. אנשים מצליחים מתקשרים עם אנשים שהם חיוביים.
אפשר בקלות להגדיל את מספר האנשים האלה סביבך אם מבקרים באירועי תרבות, עושים עבודה התנדבותית או מקדישים זמן לעבודה בארגון ללא מטרות רווח. עדיף לבלות לבד עד שפוגשים אנשים ששווים את הזמן שלך.

10. התנהלות נכונה

rich9_0.jpg

הרבה אנשים מבזבזים יותר ממה שהם מרוויחים. בטח אתם מכירים אנשים שקונים רכבים יקרים, טלפונים ודברים אחרים בתשלומים, גם אם הם לא יכולים להרשות לעצמם כאלה ולא ממש צריכים אותם.

אנשים עשירים בדרך כלל נצמדים לשיטת הוצאות הבאה:

 • 20% חסכון
 • 25% שכר דירה או משכנתא
 • 15% אוכל
 • 10% בידור
 • 5% שירותים לרכב
 • שאר הכסף מוציאים על הוצאות לא קבועות כגון בגדים, תרופות ולימודים

 

בונוס – איך למצוא את התשוקה שלך?

חוקר בשם טום קורלי חקר הרגלים של אנשים עשירים והגיע למסקנה הבאה: הם מוצלחים כי הם בהתחלה עשו משהו שהם ממש אהבו ואז הפכו את זה למקור הפרנסה. אתם אתה עדיין מחפש את התשוקה שלך, הנה תוכנית פעולה:

 1. עשה רשימה של דברים שאתה נהנה לעשות. הדגש כאלה שאתה זקוק ללמוד משהו כדי לעשות אותם
 2. עכשיו בחר 10 דברים שאתה אוהב לעשות יותר מאחרים. הערך אותם בסקלה בין 1 ל-10. 10 – משהו שאלה לא רק אוהב לעשות, אלא גם עושה אותך מאושר.
 3. לאחר מכן, הערך את אותם 10 דברים במונחים של הכנסה פוטנציאלית. לדוגמא – חשב כמה צעיפים תוכל לסרוג בחודש וחשב כמה כסף אפשר להרוויח מכך.
 4. הוסף ציון לכל משימה. אלה שמקבלים את הציון הגבוה ביותר צריכים להיות המטרות של החיים שלך.
   

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: