למה באמת נשים גונחות במיטה?

רוב הנשים גונחות בקולניות רבה במיטה וכבר כולנו די למדנו שכשאישה גומרת, זה לרוב ילווה בלא מעט קולות וגניחות. השאלה שנשאלת היא, האם באמת כל הנשים באמת מרגישות צורך לגנוח ולצעוק באותו הרגע, או שהן פשוט הורגלו לכך מהסביבה.

סקר שנערך בארצות הברית בקרב כ70 נשים בגילאי 18-48, ניסה לבחון את השאלה הזו. על פי ממצאי הסקר אכן לא מעט נשים גונחות במהלך האקט המיני, אבל לא כולן עושות את זה דווקא כשהן מגיעות לשיא. על פי ממצאי הסקר בעוד שרוב הנשים בכלל גומרות בזמן המשחק המקדים, את מרב הקולות הן דווקא ישמיעו קרוב למועד הגמירה של הפרטנר המיני שלהן.
 

אז מדוע בעצם נשים גונחות במיטה?

מסתבר שלפחות על פי הסקר, רוב הנשים (66% ממשתתפות הסקר) גונחות על מנת לזרז את הפרטנר שלהן ולא בגלל מה שהן חוות או מרגישות ועל ידי כך לגרום לו לגמור. בנוסף, חלקן הגדול של הנשים (87% ממשתתפות הסקר), גונחות על מנת לגרום לפרטנר שלהן להרגיש טוב יותר עם עצמו. נשים אחרות הודו שהסיבות לכך שהן גונחות קשורות לשעמום או העייפות שהן חוות בזמן האקט המיני ובמקרים נוספים בכלל קושרות זאת לחוסר הנוחות שהן חוות בסיטואציה.

r1.jpg©youqueen

 

זה בכלל עניין אסטרטגי

נשים שלומדות לקחת אחריות על ההנאה המינית שלהן במיטה, גונחות על מנת לעזור לגבר שמולן לנתב את הסיטואציה ככה שהן יוכלו להפיק ממנה את מרב ההנאה, מבלי להצטרך לעשות זאת בצורה ישירה, אלא בדרך יותר עדינה ומרומזת. ישנן גם השערות שלגניחות ישנו תפקיד אבולוציוני בעת קיום היחסים, שמטרתו לכוון את הגבר על מנת לממש את מטרתו הראשונית של האקט והוא ההפריה.

 

הגניחות עוזרות להן להשתחרר

סיבה נוספת לכך שנשים גונחות במיטה בזמנים מסויימים, גם בלי שהן באמת מרגישות את הצורך הפיזי לכך, היא שזה עוזר להן להידלק ולהיכנס לעניינים ולקדם את עצמן לכיוון הגמירה. וכן, הקולות שנשים משמיעות בזמן קיום היחסים עוזרים להם להשתחרר יותר בסיטואציה.

r2.jpg©youqueen

 

זה קשור להורמונים

נשים הרבה יותר קולניות במהלך קיום היחסים, בגלל עניינים הורמונליים ופיזיולוגיים. הקולות והגניחות עוזרים להן לשחרר.

 

דרך ביטוי

תפקידן של הגניחות של הנשים במהלך קיום יחסי מין, הוא פעמים רבות דרך להבעת רגשות. באותה המידה, ישנן נשים שיצחקו או יבכו כאשר הן מגיעות לשיא והכל בעצם הן דרכים שונות להבעת הרגשות הרבים שמציפים אותן ברגע זה, כל אחת בדרך שנוחה וטבעית לה להביע אותן.

r3.jpg©youqueen

 

זיוף

כמובן שיש מקרים מסוימים בהן נשים גונחות מתוך זיוף, אבל כאן הן בעצם מעבירות מסר לא נכון לפרטנר שלהן שבטוח שהוא עושה משהו נכון כשהוא ממש לא בכיוון. נשים שמזייפות בסופו של דבר די פוגעות בעצמן ופוטנציאל שלהן להגיע לשיא, כי הן מטעות את הגבר לחשוב שהוא הולך בכיוון טוב ונכון כשהוא ממש לא.

 

אז ישנן כל מיני סיבות שבגללן נשים גונחות במיטה, חלקן מתוך רצון להגיע לחוויה מינית משותפת וטובה וחלקן מנסות לסמן לגבר משהו מבלי  לדבר. מה שבטוח, חשוב להיות מאוד רגישים לסיטואציה ולהבין מה האישה מסמלת לכם, לא רק דרך הקולות שהיא משמיעה, אלא גם דרך שפת הגוף והתנועה שלה, ולזכור: זה שהצלחתם לקרוא אישה אחת, לא אומר שאישה אחרת תשמע ותתנהל באותה הצורה. ואולי הגיע הזמן שגם הגברים ישתחררו קצת יותר במיטה ויביעו את עצמם בן אם על ידי הקולות שהם משמיעים או בכל דרך שמתאימה להם.

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: