11 שימושים מפתיעים בקוקה קולה שלא הכרתם

קולה – אחד המותגים הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם. בכל העולם מוגשים בכל יום 1.7 כוסות של קולה, לא משנה אם אתם ביניהם, תופתעו כמה אנשים בוחרים להשתמש בקוקה קולה לא רק לשתייה. אספנו 11 מהשימושים המפתיעים ביותר. נסו בבית וספרו לנו איך היה!

 

1. לשטוף כלים

אם שרפתם אוכל בסיר או מחבת, שפכו פנימה כוס קולה והשאירו להשריה. החומצה בתוך קולה תרכך את השכבה השרופה שנדבקה לתחתית הסיר.

t1.jpg©brightside

 

2. טיפול בשיער

אולי לא ממש נראה לכם לשים קולה דביקה בשיער, אבל אולי כדאי שתחשבו מחדש. אנשים התחילו להשתמש בקולה בשיער אחרי ששחקנית ודגמנית סוקי ווטרהאוס הודתה שהיא שוטפת את השיער שלה עם קולה לעתים קרובות. מסתבר שהחומצה הזרחנית שאפשר למצוא בקולה מחליקה את השיער, יוצרת גלים טבעיים מסירה שאריות צבע לא רצוי וגורמת לשיער שלך להיראות מלא יותר.

t2.jpg©brightside

 

3. בישול

ערבבו פחית קולה עם קטשופ ותקבלו רוטב בר-בי-קיו מושלם. מרחו אותו על הבשר לפני הצלייה ובתיאבון!

t3.jpg©brightside

 

4. תרופה

קולה יכולה להקל על בעיות העיכול בגלל שהיא מכילה אחוז גדול של סודה. עוד שימוש תרופתי מפתיע – הקלה במקרה של רגישות לחיטה. חומצה זרחנית בקולה מפרקת את האלרגנים ומקלה על התגובה.

t4.jpg©brightside

 

5. מסירה כתמים

קולה עושה פלאים בהסרת שמן, כתמי דם וריחות לא נעימים מהבגדים שלך. פשוט שפכו מעט קולה לתוך מכונת כביסה יחד עם אבקה או נוזל לניקוי ותנו לה לעבוד. יכולות הניקוי מקורן בחומצת פחמן וחומצה זרחנית בתוך המשקה.

t5.jpg©brightside

 

6. מסירה סימני טושים

אם הילדים שלך החליטו לקשט את השטיח בסלון עם מרקרים, אין מה להיכנס לפניקה. שופכים מעט קולה על הכתם, משפשפים ולסיום מעבירים סמרטוט עם מי סבון.

t6.jpg©brightside

 

7. מפשיר חלונות ונוזל לניקוי שמשות

אם יצאתם בבוקר מהבית וקפא לכם החלון, שפכו קצת קולה על השמשה. הקרח יעלם מעצמו. אבל הקפידו לשטוף לאחר מכן במים, כדי שקולה לא תידבק ותיצור קורוזיה. בחודשים חמים יותר ניתן להשתמש בקולה כדי להסיר חרקים ואבק מהשמשות של הרכב.

t7.jpg©brightside

 

8. כלי גינון

קולה יכולה לגרום לדשא שלך להיות ירוק יותר, בריא ופורח. אם שופכים קולה לתוך האדמה, זה מוריד את החומציות, מה שמעולה עבור הצמחים ששתולים בקרקע חומצית. גננים מסוימים מציעים להוסיף קולה לארגז הקומפוסט – זה יזרז את התהליך לישפר את איכות הדשנים. חוץ מזה, קולה מעולה אם רוצים להיפתר מחרקים או צרעות.

t8.jpg©brightside

 

9. כלי לעיצוב תמונות

אם אתם אוהבים וינטאג', בטח תופתעו לדעת כיצד ניתן להשתמש בקולה כדי להפוך את התמונות או מסמכים אחרים להיראות מיושנים ומצהיבים. פשוט שפכו קצת קולה עליהם וספגו עם הנייר או טבלו את התמונה לתוך קערה עם קולה והשאירו לייבש.

t9.jpg©brightside

 

10. מנקה כסף

החומצה בקולה עוזרת להסיר לכלוך וכתמים מכלי כסף. פשוט טבלו את התכשיט בתוך קולה למשך כמה דקות. אם רוצים להאיץ את התהליך, הכניסו קערה עם קולה והטבעת בתוכה לכמה דקות למיקרו. תהנו!

t90.jpg©brightside

 

11. ניסויים מגניבים

אם לא בא לכם לשתות קולה דיאט, אפשר להכין ממנה מזרקת קולה. פשוט הכניסו כמה סוכריות מנטוס פנימה, שקשקו ותהנו. אגב, לפעמים טוענים שטריק זה לא עובד, אם שופכים קולה לתוך אבטיח. איזה בזבוז!

t91.jpg©brightside

 

ניסיתם את אחד הטריקים? מה יצא? הצלחתם? שתפו אותנו בתגובות!

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: