דת החתונות: למה אנחנו באמת מחפשים זוגיות?

שמתם לב? כאשר בן אדם לבד, כולם כל הזמן מנסים לייעץ לו, לרחם עליו, לנזוף בו, לראיין אותו ואפילו לשדך לו? מסתבר שזה לא במקרה. החלטנו לבדוק, מדוע לסביבה כל כך חשוב אם אתה לבד או עם בן או בת הזוג.

 

1. זו דת חדשה, וזה חטא לא לקיים אותה

עיתונאי גרמני מרכוס גונטר טוען שאהבה של היום זו דת מזויפת. דת מזויפת זו הערצה פסאודו-רוחנים של אנשים לרעיונות שונים: למשל, האלהה של מפורסמים, כניעה מלאה לשלטון פוליטי, התעסקו פנאטית בעולם הספורט או... אהבה.

כן, אף דת ואף שלטון לא כבשו את העולם שלנו במלואו, כמו "דת האהבה". כל הזמן מנסים להסביר לנו שהמטרה שלנו בחיים זה "למצוא את האחד או האחת". תראו, לדת הזאת יש את כל הסמלים שצריך:

·         חגים – וולנטיינ'ס דיי, ט"ו באב, יום השנה / תאריך נשיקה ראשונה / תאריך חתונה

·         תפילות: "אני אוהב/ת אותך" / "אני צריכ/ה אותך" / "אני לא יכול/ה בלעדיך"

·         טקסים סודיים: נשיקה, סקס

·         סמל: לב

·         דמות אלוהים: תמונות משותפות

·         מזבח: מיטה

·         ההמנון: שירים על אהבה

·         ספרי קודש: הודעות אהבה

נראה מדליק שהדת נבנית סביב רגש כל כך טהור, אבל יש לכך גם את הצד האפל ובגללו מיליוני אנשים שאין להם בן או בת זוג נחשבים לפגומים. כולנו מגיל הגן יודעים שמשמעות החיים היא למצוא בן או בת זוג. כל הסרטים והשירים ממש זועקים על כך. בנות מכיתה א' מחכות להרגיש "פרפרים בבטן" ואת המתבגרים לא פעם שואלים אם יש להם חבר או חברה. אם הם טוענים שלא, מרגיעים אותם שזה בסדר, יש עוד זמן. כך, מגיל צעיר אנחנו לומדים שני דברים חשובים: 1 - בלי בן או בת הזוג אתה לא שלם. 2 – הזמן רץ ולא עוצר.

ברור שגם אנשים בוגרים מרגישים את הלחץ הזה, של הדת החדשה, ועושים הכל כדי למצוא לפחות איזשהו שותף לחיים. כי אם לא מקפידים על מצוות הדת – זה חטא.

עכשיו תודו, האם לפחות פעם יצא לכם להשתייך לדת הזו?

c1.jpg©adme
 

2. זו אפשרות לאנשים מסוימים להוכיח את עצמם

בין אם מדובר בקרובי משפחה שממש דואגים להמשיך את השושלת, או על חברים ומכרים נשואים שמאד רוצים שגם אתם תתחתנו או תמצאו בן או בת זוג וכל הזמן מציקים לכם על ההרצאות שבלי בן או בת זוג זה לא שווה, רוב הסיכויים שעבורם זו דרך נוספת להעלות בטחון עצמי. תחשבו אם צריך להקשיב לאנשים כאלה.

c2.jpg©adme

 

3. זו תועלת לשלטון במדינה שלכם

אנשי בודדים לא כדאיים למדינה. אלה הסיבות:

·         אנשים נשואים זקוקים ליציבות בחיים

·         אנשים נשואים כדאיים גם לבנקים: עבודה יציבה – לקוח אמין. ואם משהו לא מסתדר, יש בן או בת זוג כדי לעזור

·         יחידת משפחה חדשה כדאית למדינה. כי זה אומר שעוד רגע יתחיל ייצור של אנשים חדשים

·         גבר שמחפש אהבה – כדאי לכלכלת המדינה ולתחום מתן שירותים

·         אישה בחיפוש אהבה – השקעה מטורפת לתעשיית הביוטי והלייף-סטייל

c3.jpg©adme

 

4. היסטוריה עדיין קובעת

ברור שקיימות גם סיבות היסטוריות: בעת העתיקה נישואין נחשבו לברית קדושה. ברית הנישואין נכרתה לפני אלוהים ולסיים אותו אפשר היה רק על ידי מוות של אחד מבני הזוג. אפילו רגשות רומנטיים פשוטים (שהיה חשוב שיהיו לכל אחד נורמלי) נחשבו לקאלט, כתבו עליהם שירים וסיפורים. כל אביר היה חייב שתהיה לו "הליידי של הלב", כדי לחזור אליה אחרי המלחמה, לכל הנשים היו צריכים להיות מעריצים, כדי לחלום עליהם בלילות. תקופה זו הסתיימה, אבל המסורת שעוברת מדור לדור, נשארה בלבבות של אנשים. זאת הסיבה שרבים מאיתנו עדיין משחקים באבירים ובליידי ומאחלים לכם אותו דבר.

אבל האהבה קיימת!

לא, כתבה זו לא טוענת שאין אהבה. אבל התפקיד שלה בחיים שלנו מנופח באופן מאד משמעותי. בן אדם ללא החצי השני זו בכלל לא פתולוגיה, אלא בן אדם שלא נכנע למוסכמות החברה ומקשיב לליבו. אתם מסכימים?

c5.jpg©adme