דברים אלה פוגעים לנו בבריאות ואנחנו ממשיכים להשתמש בהם!

בכל יום אנחנו משתמשים בכל מיני דברים בבית, בוחרים מוצרים ואפילו לא מתארים לעצמנו שהם מסוכנים לנו לבריאות. ולפעמים כאשר אנחנו מתחילים לנקות, אפילו לא יודעים איפה המקומות המלוכלכים ביותר. הכנו עבורכם מספר כללים:

 

1. כיור מטבח

כלים מלוכלכים עם שאריות מזון בכיור – סביבה אידיאלית להתרבות חיידקים מסוכנים שמהכיור עוברים אלינו לידיים ומשם לאוכל. האסלות שלנו לפעמים נקיות יותר מהכיורים כי אנחנו מחטאים אותם לעתים קרובות יותר. לכן מומלץ לשטוף את הכיור עם אקונומיקה לפחות פעם ביום.

d1_0.jpg©adme

 

2. משקאות מוגזים דיאט

משקאות דיאט מוגזים מכילים ממתיקים מלאכותיים, כגון אספרטם. בכמויות גדולות הם מסוגלים לפגוע במערכת החיסון של חלל הפה ולחסל חיידקים טובים שממוקמים על החניכיים ומשחקים תפקיד מפתח במטבוליזם. כמו כן, משקאות דיאט עלולים להביא לסכרת סוג 2. לכן, כאשר בוחרים בין משקה מוגז דיאט למשקה מוגז רגיל, עדיף לבחור את הרגיל, אבל לא להגזים בכמויות.

d2_0.jpg©adme

 

3 מסקרה ישנה לריסים וליפ גלוס

בתמונה למעלה: תוקף – 3 חודשים / בתמונה למטה: תוקף – 6 חודשים

רופאים ממליצים לא להשתמש במסקרה יותר מ-3 חודשים אחרי שפתחת אותה. אנחנו מעבירים לרירית העין כמות גדולה של חיידקים והמספר שלהם עולה מפעם לפעם, וסביבה לחה וטמפרטורת החדר רק מסייעים לכך.

 

 

4. אריזות לא שקופות

לעתים קרובות  יצרנים של משקאות בקופסאות אטומות או חנויות שלא מקפידות על התקנים מאפשרים נוכחות על המדף של סחורה לא איכותית. כדי להימנע מבעיות כגון עובש בקופסה או נוזל ממקור לא מוכר, קודם שפכו את תכולת הקופסה לכוס, תוודאו שהנוזל תואם את הכתוב על האריזה ורק אחרי זה שתו.

d3.jpg©adme

 

5. וילון אמבטיה

בתמונה משמאל – ויניל / בתמונה מימין – בד

בגדול, רוב וילונות האמבטיה עשויים מפלסטיק, שבהשפעת טמפרטורות גבוהות ואדים מפריש חומרים רעילים. זאת הסיבה מדוע עדיף לבחור וילונות מבד (וגם לכבס אותם לעתים קרובות יותר!)

 

 

6. שמפו המעודד צמיחת שיער

בתמונה משמאל – שמפו לצמיחת שיער / בתמונה מימין – שמפו לשיער רגיל

בפועול, כל סוגי השמפו עם ויטמינים ושמפו המעודד צמיחת השיער ומונע את נשירתו – זו רק פרסומת המשפיעה בעיקר על העלות של המוצר ולא על בריאות השיער שלך. ויטמינים לא נספגים בשיער ולא משפיעים על המצב שלו ועל צמיחתו שתלויה באיזון הורמונלי וזרימת דם. שימו לב שהשמפו שלכם לא מכיל SLS ו-SLES – אלה תוספות שמייבשות את עור הקרקפת.

 

 

7. מברשת שיניים ישנה

יש להחליף מברשת שיניים פעם בשלושה חודשים אם משתמשים בה פעמיים ביום באופן קבוע. עם הזמן היא מאבדת מיכולתה לצחצח שיניים וצוברת רובד חיידקים.

d4.jpg©adme

 

8. כתפיות החזייה

עם הזמן הכתפיות מתרחבות ומפסיקות להחזיק את החזה, מה שגורם לנו לכאבי גב וצניחת חזה מוקדמת. את התרחבות הכתפיות מאיצה כביסה במכונת כביסה, אבל אפילו אם תשמרו עליהן בקפידה, זה לא יעזור לאורך זמן.

d5.jpg©adme

 

9. קרש חיתוך

קרש חיתוך – אלוף לצבירת החיידקים, שמתחרה איתו אולי רק ספוג לכלים. במיקרו-סדקים שמופיעים על פני הלוח מצטברים חיידקים מסוכנים ומאד קשה להיפטר מהם. בחרו קרשים מעץ, שמכילים שרפים המונעים את התרבות החיידקים. או נקו אותם באופן קבוע במי חמצן.

d6.jpg©adme

 

10. ראש מקלחת

החיידקים מתרבים בתוך ראש מקלחת בגלל המים והטמפרטורה הגבוהה. אם ראש מקלחת שלכם מפלסטיק, עדיף שיהיה מתפרק ונתון לחיטוי. או תחליפו ראשי מקלחת לעתים קרובות יותר. אבל הכי טוב להשתמש בראש מקלחת ממתכת, בחום גבוה הוא לא מפריש טוקסינים.

d7.jpg©adme

 

11. שטיחון בכניסה

מהרחוב לבית חודרים המון חיידקים המסכנים את מי שגר פה. אל תשאירו שקיות עם מוצרים בכניסה ופזרו חומר חיטוי על השטיחון בכניסה פעם בשבוע.

d8.jpg©adme

 

12. מיצים בקרטון

מיץ בקרטון מכיל כמות גדולה מאד של סוכר וחומצות אורגניות שנוספו באופן מלאכותי. למשל, בכוס מיץ תפוחים מהקרטון יש כמעט 7 כפות סוכר. מבחינת ההרכב אין שום הבדל בין מיץ כשה לשתייה מוגזת. מומלץ למהול מיץ כזה במים (ביחס 1:1) ולשתות אותו לא יותר מפעם בשבוע.

d9.jpg©adme

 

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: