7 דברים שכבר לא תרצו לקנות, אחרי שתדעו ממה מכינים אותם

כל יום אנחנו מבצעים סדר פעולות מסוים: קמים בבוקר, אוכלים, נוסעים לעבודה. אבל האם חשבתם פעם, כאשר אתם אוכלים כריך עם חמאת בוטנים, איך אותה חמאה הוכנה? או, כשהתקלחתם – ממה עשוי השמפו? עשינו תחקיר וגילינו דברים מזעזעים. אזהרת תוכן קשה!

1. צואת חרקים משמשת ליצירת ציפוי עדשי שוקולד וג'לי

ציפוי זה, שמשתמשים בו ברוב הקונדיטוריות, מכינים משרף טבעי. שרף זה הוא צואה של חרקים מסוג Kerriidae שמתרבים כטפילים על עצמים טרופיים וסוב-טרופיים במזרח אסיה והודו.
שרף זה משמש גם לציפוי כדורים ויצירת לאקה לעץ. אם תשימו לב על התווית, מסמנים בה את השרף בתור תוסף מזון E-904.

e1_0.jpg©adme

 

2. במפעלים המייצרים מאפים וקונדיטוריה ישנה רמה אפשרית של תוספות בלתי צפויות, ביניהם פרוות מכרסמים

ייתכן ואי שם בעולם מסתובב בר מזל שמעולם לא גילה שיער או גוף זר אחר בסופגנייה או בייגלה. אז אם אתם לא בר המזל הזה, דעו שזה רק כי בעולם ישנו רף אפשרי של גופים זרים בבצק או מוצר.
משל 10 חרקים ב-225 גרם של צימוקים – זה מקובל. אבל 20 – כבר לא. רשימה של גופים זרים כוללת בתוכה בעלי חיים קטנים (מכרסמים), נוצות ושיער, חרקים.

e2_0.jpg©adme

3. ג'לטין מיוצר מעור חזיר או עור בקר

נכון שהיום יש לא מעט ג'לטין שמיוצר ממקור צמחי, אבל עדיין יש שימוש רב בג'לטין המיוצר מבעלי חיים. מסתבר שמכינים את הג'לטין מעורות של בקר וצאן, לפעמים מעור ועצמות של חזיר וגם מעצמות הדג. את כל אלה מבשלים במשך זמן רב. מצד אחד – ג'לטין זה תוצר של מחזור, אבל חשוב לציין שבודקים את ניקיונם ואת התאמתם לשימוש לפני הבישול.

e3_0.jpg©adme

4. צבע מאכל אדום בשם קרמין מופק מחומצת חרקים

בעת העתיקה השתמשו בצבע זה כדי לצבוע בדים וחוטים מהם ארגו שטיחים. כמו כן, ציירו איתו מיניאטורות על פרגמנט. היום משתמשים בו לרוב בתור צבע מאכל (E-120) וכתוסף לבשמים.

e4_0.jpg©adme

5. סוגי ליפסטיק מסוימים מכילים עופרת

נשים רבות משתמשות בליפסטיק באופן יום-יומי, אבל רק מעטות יודעות שחלק מהם מכילים עופרת. פעם זה היה נחשב למיתוס אורבני, אבל היום זה כבר משהו שמוכח מדעית. חברות קוסמטיקה מסוימות מורידות מחירים לסוגי ליפסטיק מסוימים, כי הם מכילים עופרת. מחקרים רבים טוענים שעופרת מסייעת להתפתחות התאים הסרטניים. למשל, בייצור קוסמטיקה בקנדה אסור להשתמש בעופרת וזה אומר שמי שלא מוכן לוותר על השימוש בליפסטיק – יש לו חלופה.

e5_0.jpg©adme

6. מוצרי בשר מודבקים בווירוסים, כדי להעלים חיידקים

ווירוסים-בקטריופאגים פוגעים בתאים של החיידקים, מתרבים בהם וממיסים אותם. שימוש בבקטריופאגים במזון ותרופות מאושר ע"י ארה"ב משנת 2006. בעזרתם העוף והבשר מתנקים מחיידקים פוגעניים ואפשר להשתמש בהם. בשנת 2007 התקבלה ההחלטה להשתמש בבקטריופאגים לכל מוצרי המזון.

e6_0.jpg©adme

7. לחם מכיל חומצת אמינו המופקת משיער אדם

לחם מכיל חומצת אמינו שמפיקים משיער אדם או שיער בעלי חיים. חומצה זו משפרת את מרקם הבצק וגם מאריכה את התוקף של הלחם.
האם גם אתם מכירים כל מיני סודות כאלה? שתפו אותנו בתגובות!

e7_0.jpg©adme

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: