ניסוי פסיכולוגי לאלה שרוצים לשמור על אהבה לכל החיים

השגרה הורגת, זה ידוע, זמן ממוצע ששורדת האהבה הוא 3 שנים, כך טוענים אנשי מקצוע רבים. פסיכולוג ארתור ארון עשה מחקר, שמצד אחד מראה לנו דברים ברורים מאליהם, מצד שני – הרבה יותר אמין משיטות אחרות.

הניסוי שלו מתבסס על הנוסחה המוכרת לבלות יותר זמן יחד. אבל השאלה – איך בדיוק. קבלו מבחן קצר ופשוט – נסו לנחש איזה מהבילויים המשותפים יחזק יותר את הקשר בין בני הזוג.

 

כל אחד בטלפון שלו לטייל יחד?

q1.jpg©adme

 

לטייל יד ביד או לשחק בשלג?

q2.jpg©adme

 

לראות סדרה מצחיקה או להסתובב בעגלות בסופר?

בהתאם למחקרים של ארון, כמה שפעיל יותר ולא רגיל אתם מבלים את הזמן שלכם יחד, כך עולה רמת שביעות הרצון מהיחסים אצל שני בני הזוג. התוצאות הנמוכות ביותר במסגרת הניסוי נרשמו אצל זוגות שהיו יחד, עשו דברים שגרתיים, אבל לא ממש תקשרו ביניהם.

q3.jpg©adme

 

עכשיו בואו נראה מצבים קצת יותר מסובכים:

 

ללכת יחד לאימונים או לרכב על סוסים באופן קבוע?

q4.jpg©adme

 

ארוחת ערב רומנטית במסעדה אהובה או התנסויות במקומות חדשים ובמאכלים לא מוכרים?

q5.jpg©adme

 

לשחק קלפים או לעשות יחד את מטלות הבית?

בפועל – תוצאות המבחן זה מאד יחסיים. אם רכיבה על סוסים או טיפוס הרים זו משימה רגילה, אז כמובן סריגת גרביים זוגית או רקמה יכולים לעורר התרגשות חדשה.

הסוד העיקרי, בהתאם למחקר של ד"ר ארון, בצורך קבוע של בן אדם להרחיב את גבולות האישיות שלו – ללמוד דברים חדשים, לחוות חוויות חדשות ולהרגיש משהו חדש ומפתיע.

לכן, בתחילת היחסים לא משנה מה אתם עושים יחד – כמעט כל דבר נראה חדש ומעניין והרגשות שלכם מתחזקים מיום ליום. אבל כאשר מדברים על זוגות ותיקים, העצה "תבלו יותר זמן ביחד" היא כמעט ולא מועילה, אם באותו זמן שניכם תתעסקו כל אחד בדברים שלו.

q6.jpg©adme

 

השיטה של ארון ארתור פשוטה מאד:

 

עשו יחד דברים שאף פעם לא עשיתם עד כה וכך ההתעניינות ההדדית שלכם לא תיעלם לעולם.

q7.jpg©adme

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: