שיטות שיעזרו לכם להיפטר מההתקררות במהירות ואף רופא לא יספר לכם

החורף כבר ממש כאן והוא מביא איתו לא מעט צינונים, שיעולים והתקררות שגורמת לנו להרגיש חלשים ולרצות להיפטר ממנה בכל מחיר. הרופאים לרוב ממליצים על דרכי מניעה כמו שטיפת ידיים או הימנעות משהייה במקומות סגורים.

לפעמים הם מנסים להקל על המצב, על ידי שלל תרופות וכדורים שיעזרו לכם להחלים ומדלגים בקלות על דרכים טבעיות ופשוטות שלגמרי יכולות לעזור לכם. מסתבר שיש לא מעט דרכים די פשוטות שיכולות לעזור לכם להתמודד עם ההתקררות בקלות וביעילות.

 

1. התמקדו בנשימה

כשאנחנו סובלים מהתקררות אנחנו מרגישים הרבה פעמים חנוקים, כי האף סתום ואנחנו מרגישים שלא נכנס לנו מספיק אוויר לריאות. מסתבר שהתמקדות בנשימה יכולה לעזור לנו להרגיש הרבה יותר טוב. הטו את הראש לאחור (עדיף בשכיבה) והחזיקו או צבטו את האף באמצעות האגודל והאצבע המורה. נסו להחזיק את הנשימה כל עוד זה מרגיש טוב ונוח ונשמו במודעות כאילו אתם עושים מדיטציה. זה יאפשר לכם להחזיר את השליטה על הנשימה לידיים שלכם ויגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב.

 

2. השתמשו במכשיר אדים

כאשר האוויר בחדר יבש, זה גורם להתקררות להיות הרבה יותר מורגשת, כי אוויר יבש נוטה להיות הרבה יותר מזוהם ולשמר יותר וירוסים בחלל. כאשר אתם מפעילים מכשיר אדים, אתם גורמים לאוויר להיות הרבה יותר לח, דבר שיאפשר לכם לנשום הרבה יותר בקלות. במידה ואתם משתמשים במכשיר אדים, חשוב לזכור לנקות אותו באופן קבוע, על מנת למנוע הצטברות של חיידקים שרק יהפכו את המצב להרבה יותר גרוע.  

 

3. תעזרו באדים

גודש באף הוא אחד הסימנים הכי ראשוניים ונפוצים כשאנחנו מתקררים, לכן מומלץ כבר עם הופעתם להשתמש באדים על מנת להקל על הנשימה. הרתיחו מים בסיר והניחו מגבת מעל הראש כאשר אתם רוכנים מעל המים החמים, עצמו את העיניים ונשמו נשימות עמוקות במשך 30 שניות לפחות. החום שיוצרים האדים, יעזרו לשחרר את הנזלת שהצטברה וילחלחו את המעברים בתוך האף היבש. ניתן גם להוסיף לסיר המים החמים שמן אתרי איקליפטוס או מנטה, היכולים לנקות את הסינוסים בצורה טובה אף יותר.

shutterstock_522548665.jpg©shutterstock

 

4. שטפו את האף לעיתים קרובות

קינוח האף בצורה נכונה ויעילה מהווה את הדרך הטובה ביותר להיפטר מנזלת עודפת שנתקעה במעברי האף שלכם. חשוב להקפיד על קינוח נכון ולא לשאוף את הנזלת בחזרה כאשר היא בדרכה החוצה, כי זה יכול ליצור לחץ על הסינוסים ואף להוביל לכאבי אוזניים. השתדלו לקנח כל פעם צד, אחד על ידי הפעלה של לחץ עדין על נחיר אחת וקינוח של הנחיר השנייה.

 

5. השתמשו ב"נטי פוט"

הנטי פוט הוא מעין סיר קטנטן בעל פיה מוארכת אשר משמש בעיקר יוגים, על מנת לפנות נוזלים מדרכי הנשימה. שימוש קבוע בנטי פוט (או כל בקבוקון אחר בעל פיה קטנה) יכול להקל מאוד על מצבים של הצטננות וגודש באף. מלאו את הסיר או הבקבוקון במים עם מלח, הכניסו את הנוזלים לאף מצד אחד ותנו להם לצאת מהצד השני. ניקוי שכזה יעיל מאוד לטיפול בגודש באף, ניקוי הסינוסים וחללי האף. ניתן לחזור על הפעולה באופן יום יומי ואף להשתמש בניקוי זה בתור מניעה.

 

6. הקפידו על שתייה מרובה של מים

כאשר אתם מרגישים את הסימן הראשון המבשר על התקררות מתקרבת, חשוב שתקפידו למלא את הגוף שלכם בנוזלים על ידי שתייה מרובה של מים. ההתקררות מייבשת את המערכת והנוזלים יכולים להוסיף לגוף את הלחות שדרושה לו ולהקל על ההרגשה הכללית. בנוסף שתייה מרובה של נוזלים יכולה למנוע תופעות עתידיות של התקררות, כמו כאבי ראש וגרון יבש ומגורה. חשוב להקפיד על שתייה מים ולא משקאות ממותקים או קפה, כי הם משתנים ולכן פחות יעילים וכמובן גם פחות בריאים.

shutterstock_476784169.jpg©shutterstock

 

7. הניחו בצל ליד המיטה

הנחה של בצל חתוך ליד המיטה, יעילה מאוד בספיחה של כל הנוזלים העודפים שמצטברים בגוף שלנו כתוצאה מההתקררות. חתכו בצל שלם לחצי או לרבעים והניחו בקרבת המיטה, לפני שאתם הולכים לישון. לבצל יש יכולת מדהימה לספוח אליו את הנוזלים במהלך הלילה, דבר שיכול לגרום לכם לקום כבר למחרת בבוקר בהרגשה הרבה יותר טובה.

 

8. הגביהו את המזרן

הגבהה של החלק העליון של המזרן במהלך הלילה, יכולה להקל מאוד על דרכי הנשימה שלכם. כשאנחנו שוכבים בצורה מאוזנת, נוזלים רבים מצטברים במחילות האף ומקשים על הנשימה. אז מעבר להקלה בשינה שתחושו אם תגביהו את המזרן במהלך הלילה, גם תאפשרו לדרכי הנשימה להיפתח, דבר שתהיה לו השפעה גם בהמשך. חשוב להגביה את המזרן מעט ועם חפץ קשיח, ניתן לעשות זאת על ידי הנחה של ספר מתחת לחלק בו ממוקם הראש שלכם.

 

9. השתמשו בשמנים אתרים

שמנים אתרים כמו איקליפטוס, מנטה או רוזמרין יעילים מאוד בפתיחה של חללי האף. טפטפו טיפה או שתיים של שמן אתרי שכזה על דש הבגד, גם במהלך היום וגם במהלך הלילה ותראו איך הם מאפשרים לכם מהר מאוד לנשום בקלות רבה יותר.

אז אם גם אתם שונאים את ההתקררות שמגיעה בעקבות החורף, מומלץ לאמץ את הטיפים האלו שיעזרו לכם לנשום הרבה יותר בקלות, להרגיש הרבה יותר טוב ולעבור את החורף בשלום.

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: