עובדים בחברות הכי גדולות בעולם מספרים על הבונוסים שהם מקבלים – אתם עדיין חושבים שאתם עובדים במקום עבודה טוב?

במטרה להשיג לעצמם את העובדים הטובים ביותר, חברות היי-טק וסטרט-אפ גדולות לא רק מקימות משרדים מפוארים עם אוכל חינם, מקומות עבודה נוחים ותוכנית בידור, אלא גם מציעות כל מיני דברים מדליקים נוספים, שבהחלט ישמחו את העובדים. בחרנו עבורכם את הכי שווים.

 

1. בונוסים להורים צעירים

הנהלות של חברות רבות מאד דואגות למשפחות של העובדים שלהם ובמיוחד לתינוקות החדשים. כך, למשל, מרק צוקרברג, מייסד פייסבוק, מציע לעובדיו חופשה בתשלום גם לגברים וגם לנשים לטיפול בתינוק שרק נולד (אגב, הוא עצמו לקח חופשה כזאת אחרי לידתם של שני ילדיו). כמו כן, ברגע שתינוק נולד, הורים מקבלים בונוס בגובה של 4000 דולר. אגב, אם הם מחליטים לאמץ ילד, הם גם מקבלים חופשה ובונוס כספי.

גם חברת נטפליקס נותנת בונוסים לעובדים שיש להם ילדים קטנים – אפשר להתגמש על השעות או לעבוד מהבית. ואילו איקאה נותנת חופשה בתשלום אפילו לעובדים שלא עובדים משרה מלאה.

 

2. עזרה בטיפולי פוריות

בונוס נוסף, שבינתיים מציעות חברות ענק כמו אפל או פייסבוק – פיצוי כספי לעובדים שעוברים טיפולי פוריות או מחליטים להקפיא ביציות. אגב, עלות של הקפאת ביציות גבוהה ויכולה להגיע לעלות של כ-15-20 אלף דולר.

r1.jpg©adme

 

3. טיול על חשבון החברה

חברות מסוימות משתדלות לשמור לא רק על בריאותם של העובדים, אלא גם שהם ינוחו כמו שצריך. כך, כל עובדי Airbnb זוכים במענק שנתי בגובה של 2000 דולר לטיול לכל מקום בעולם.

חוץ מזה, הנהלת החברה משתדלת מאד שהעובדים לא ישתעממו ולא יתגעגעו הביתה ולכן מותר להביא לעבודה את חיות המחמד. חוץ מזה, כל יום שישי מתקיימת מסיבת נושא.

r2.jpg©adme

 

4. חופש בלתי מוגבל

כבר בשנת 2004 קבעו בנטפליקס שאין חישוב מדויק של ימי חופש. כלומר – אפשר לקחת חופש מתי שרוצים ולכמה שרוצים. אבל אפשרות כזאת ניתנת רק לעובד שעובד טוב – כמובן שמצופה ממנו למסור את הפרויקטים בזמן.

רעיון זה עודד גם חברות אחרות, כגון טוויטר , פינטרסט ואחרות. חוץ מזה, בחברות אלה אין יום עבודה קבוע של 9 שעות  - הכי חשוב זו העמידה בזמנים.

r3.jpg©adme

 

5. מענקי לימודים

חברות רבות מעוניינות בכך שהעובדים שלהן לא יפסיקו להתפתח. כך, בגוגל מוכנים לשלם עבור כל קורס: אפשר ללמוד שפה חדשה או ללכת לקורס תפירה – בחרו מה שמתאים לכם.

גם "סטארבאקס" ידועים בגישה דומה לעובדים. לעתים קרובות עובדים שם סטודנטים והחברה מוכנה לחלק מהם לשלם על הלימודים. חלקם בזכות זה נשארים לעבוד בחברה, אבל כבר בדרג גבוה יותר.

r4.jpg©adme

 

6. מפגשים עם מפורסמים

עובד לשעבר של SpaceX סיפור כיצד אילון מאסק מעודד את העובדים שלו. קודם כל, הוא כותב להם מכתבי מוטיבציה ונואם בפניהם. חוץ מזה, הוא מזמין למשרדים שלו אנשים מפורסמים, שמגיעים כדי לחלוק את מצב הרוח שלהם עם אחרים. ביניהם ג'ניפר אניסטון, וויל סמית', מורגן פרימן ועוד. כמו כן, מאסק לא מגביל את העובדים בתנועות במשרדים, לכן כל עובד ממש יכול לראות כיצד בונים חללית, למשל.

r5.jpg©adme

 

7. לעשות דברים בלי לצאת מהמשרד

אף אחד כבר לא מופתע כאשר מספרים לו על ארוחות חינם, אימוני כושר ודברים אחרים במשרד, אבל חברות מסוימות לוקחת את הדברים האלה כמה צעדים קדימה. למשל, Genetech, חברה בתחום הביו-טכנולוגיה, מציעה לעובדיה ייעוץ פיננסי וייעוץ משפטי חינם, שירותי ארגון הסעות, ספר, שטיפת רכבים, טיפולי ספא וכד'. נראה שבמשרד כזה אפשר לחיות לנצח!

r6.jpg©adme

 

8. התנדבות בתשלום

חברת טיפוח בריטית The Body Shop מתייחסת בהתחשבות לסביבה, לא בוחנת את התכשירים שלה על בעלי חיים ובאופן קבוע עושה פעולות התנדבות. כל שנה לעובדי החברה יש אפשרות במשך 5 ימי עבודה לעשות משהו מועיל לחברה או לטבע ולקחת חלק בפרויקט התנדבותי.

 

9. ניקיון בית

לא יכולים לסבול לנקות לבד? תחשבו על העובדים של Evernote: פעמיים בחודש כל עובד החברה יכול לקבל חינם שירותי ניקוי בית. רעיון זה עלה בראשה של אישתו של המנכ"ל.

ומה הבונוס שהייתם רוצים לקבל בעבודה? ספרו בתגובות!

r7.jpg©adme

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: