מבחן האישיות הכי מדויק – 4 שאלות בלבד!

מבחן מאיירס-בריגס פותח במהלך מלחמת העולם השנייה, כדי לסייע לנשים למצוא עבודה ולהחליף את בני הזוג שלהם שיצאו למלחמה. אחרי שענו למספר שאלות, הם קיבלו אפיון קצר, ועל סמך אפיון זה הן יכלו למצוא עבודה שעונה הכי טוב ליכולות שלהן.

עד היום חברות מסוימות משתמשות במבחן זה כדי למצוא אנשים מתאימים. כאן תוכלו למצוא את הגרסה הקצרה של המבחן – רק 4 שאלות, 2 גרסאות תשובה בכל אחד – בסופו של דבר צירוף של אותיות יגלה את מאפייני האישיות שלך. מתחילים!

 

1. אחרי שבוע מתיש ומעייף שגם לא היה כל כך מוצלח – איך תבלו בסופ"ש?

E – אתקשר לחברים, אברר מה התוכניות שלהם. שמעתי שנפתחה מסעדה חדשה / יצא סרט מעולה / יש הנחות במועדון פיינטבול. אציע שנבלה יחד.

I – אשים את הטלפון על שקט, אשאר בבית, אראה סדרה אהובה, אקרא ספר, אעשה אמבטיה מפנקת

d1.jpg©adme

 

2. מה התיאור שמתאים לך יותר

S – הכי חשוב מבחינתי מה קורה כאן ועכשיו. בעיני חשוב להתייחס למצב האמיתי ולשים לב לפרטים.

N – עובדות זה משעמם. אחד התחביבים שלי – לחלום ולהמציא תסריטים עתידיים. בעיני עדיף לסמוך על אינטואיציה מאשר על נתונים

d2.jpg©adme

 

3. חברה מתחרה לחברה שלך מנסה לגרום לך לעבור אליהם. יש לך ספקות: משלמים שם טוב יותר, אבל כאן יש צוות עובדים נהדר וגם מנהל המחלקה רומז שבקרוב מחכה לך קידום. מה ההחלטה שלך?

T – אחקור כל מידע קיים על החברה המתחרה, אתייעץ עם מומחה לגיוס והשמה, אצייר טבלה של "בעד" ו-"נגד". הכי חשוב בדברים כאלה להבין ולשקול את הכל.

F – אקשיב לרגשות ותחושות שלי. אנסה ללכת לפי מה שהלב אומר.

d3.jpg©adme

 

4. יש לך שבועיים עד החתונה של החברים הכי קרובים. איך הולכות ההכנות?

J – כבר לפני חודש הכנתי הפתעה לזוג המאושר, בחרתי מה ללבוש ואף כתבתי ברכה מושקעת. עדיף להיות בהיכון.

P – למה להתכונן. אגיע כדי לשמוח בשמחתם וליהנות, אם אצטרך לברך, אגיד משהו ספונטני, כי כל הדברים הכי טובים הם ספונטניים.

asaf.png©adme

 

עכשיו חפשו את סוג האישיות שלכם בהתאם לתוצאות של מבחן מאיירס-בריגס:

 

ESTJ – המנהל

מעשי ושקול, מאד אוהב סדר, תכנון וארגון, אבל יותר מכל הוא אוהב לשכנע אחרים שהוא צודק ולגרום להם לשנות את דעתם. מסתכל על החיים בלי לייפות אותם וסומך קודם כל על עובדות.

מנהל תקשורת פתוחה, מוצא בקלות חברים חדשים, נמצא במרכזה של כל מסיבה. לא שוכח לדאוג לחברים קרובים ויודע להפגין אהבה.

11% גברים, 6% נשים

 

 

ENTJ – המפקד

עבורו החיים הם מלחמה ואתגרים. כך בדיוק הוא מכיר את הסובבים אותו ואת עצמו. הוא אמיץ, מסכן את עצמו, מוצא השראה בקלות ומתחיל דברים חדשים. באותו זמן הוא מאד בקלות מעריך את היכולות שלו – הצדדים החזקים והצדדים החלשים.

מאד רגיש לדברים חדשים, פתוח לרעיונות. בעל חשיבה חיובית. אוהב ספורט וכל הקשור אליו.

3% גברים, 1% נשים

 

ESFJ – מורה

מסתדר נהדר עם אנשים, מרכז של כל מסיבה. קשוב ודואג, תמיד מוכן לבוא לעזרה, גם אם יאלץ להקריב את האינטרסים שלו לטובת מישהו אחר.

בעבודה שלו מאד עצמאי ומצליח להשיג כל דבר ללא עזרה של אחרים. מהקרובים מצפה רק לתמיכה רגשית.

17% נשים, 8% גברים

 

ESTP – אלוף

"הכי חשוב להשתתף, לא לנצח" – זה לא עליו. מנסה בכל מחיר להשיג את המטרה שלו, גם אם יצטרך להשתמש בכוח פיזי. פועל לפי תוכנית מסודרת, לא מסוגל לסבול חנופה ופשרות.

לוחם מלידה, זריז אבל אסוף. מסוגל לזהות כל מצב לחץ ולתת מענה מהיר ומדויק.

6% גברים, 3% נשים

 

ENTP – הממציא

מחולל רעיונות, יצירתי מאד. משלב בתוכו קווי אופי של אדם מופנם ואדם מוחצן ולכן לא רק יודע למצוא שפה משותפת עם אחרים, אלא גם מרגיש אותם מעולה. מסוגל להפגין חמלה ולתת עצות מעשיות.

מבין את החיים בכל תפארתם, בעל דמיון עשיר ומאד אינטליגנטי. אישיות הרמונית, מסוגל לשמור על איזון גם כאשר הנסיבות משתנות כל הזמן.

10% נשים, 6% גברים

 

INFP – המרפא

חולם ורומנטיקן, מעמיד במקום ראשון הרמוניה פנימית ושלווה. את רוב המחשבות מפנה לתוך עצמו, אבל מסוגל לנבא אירועים ולהבין טוב באנשים.

אוהב להתלבש טוב, מנסה להיראות טוב בכל מצב, לא קמצן ולעתים קרובות מאבד תחושת זמן ומציאות.

5% נשים, 4% גברים

 

ISFP – המלחין

יודע למצוא אושר בדברים הפשוטים, בקלות מצליח להסתדר עם שגרה אפורה. אוהב להרגיש נחוץ ולכן תמיד עוזר אחרים, אבל אף פעם לא חודר למרחב האישי שלהם. לא סובל מצבי עימות, יודע להצחיק ולבדר.

מאד ארצי, פרקטי, דאגן, עדין, נאמן ואמין. הוא מקבל את העולם כפי שהוא, לא מנסה לנהל או להפעיל מניפולציות.

10% נשים, 8% גברים

 

INTP – האדריכל

ידען ופילוסוף, לא אוהב הפגנת רגשות, שואף לשלווה ולנוחות רגשית. מאד זהיר בקבלת החלטות, אוהב לנתח דברים ולחפש קשרים בין עבר, הווה ועתיד.

מאד רגיש לשינויים ולוקח אותם מאד קשה. באופן תמידי מנסה לאסוף יחד את כל העובדות, המחשבות והרעיונות ולכן רוב הזמן נמצא במתח.

5% גברים, 2% נשים

 

INFJ – היועץ

מרגיש אנשים ואת מערכות היחסים ביניהם. בקלות מרגיש מצבי רוח וכישרונות חבויים של אחרים ולכן לא פעם פונים אליו לעצה. הוא עצמו מאד פגיע ומתקשה להתמודד עם אגרסיות והיעדר אהבה.

הכוח המניע שלו – אינטואיציה, מופנה לא החוצה אלא פנימה. אנשים כאלה לא מפסיקים ללמוד לאורך חייהם, בעיניהם התפתחות עצמית זה אחד הדברים החשובים בחיים. כאשר הם לומדים את עצמם, הם עוזרים לאחרים.

2% נשים, 1% גברים

 

INTJ – המעודד

בעל עולם פנימי עשיר, משם מביא את הרעיונות המיוחדים שלו. שואף לשלמות, רוצה לשפר את כל הסובבים אותו.

עם זאת, ביחסים שלו עם אנשים הוא מתקשה, לעתים קרובות בכוונה מרחיק את הסובבים אותו, מפגין עצמאות. יודע לבנות סדר עדיפויות ומאמין לאינטואיציה שלו.

3% נשים, 1% גברים

 

ISFJ – המגן

לא סובל זיופים והגזמה ביחסים, מיד מחלק אותם ל"זרים" ו-"שלנו". את הראשונים מחזיק במרחק, לשניים – מוכן להרבה דברים ואף פעם לא מבקש שום דבר בתמורה.

ביצועיסט, דייקן במילים ובמעשים. לב טוב ודאגן, רואה את המטרה העליונה בעזרה לאחרים והפיכתם למאושרים.

19% נשים, 8% גברים

 

ISTP – בעל המלאכה

בדרך כלל בעל חוש טכני ואוהב לעבוד עם הידיים. לא ממהר לקבל החלטות, בטוח שעדיף למדוד 7 פעמים. אבל בדרך כלל עומד בזמנים ומאד דייקן.

מבין את העולם דרך תחושות, המבט שלו על מה שקורה מאד אובייקטיבי וקונקרטי. כברירת מחדל מאד סומך על אנשים אבל מעדיף לחתוך ברגע שמרגיש חוסר כנות.

9% גברים, 2% נשים

 

ISTJ – המפקח

מחושב, עמוק, אחראי. אפשר לסמוך עליו אבל הוא בעצמו לא סומך על אף אחד, מנתח בזהירות ובקפדנות את כל המידע שמתקבל אצלו. לא מעוניין בקשר ארוך, מעדיף קשרים עסקיים בלבד, מכוון למטרה הסופית.

אוהב קפדנות, סדר, לרוב פדנט. מאד ארצי, נמצא תמיד "כאן ועכשיו".

15% גברים, 7% נשים

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: