מהי קארמה ואיך תייצרו לעצמכם קארמה טובה?

רובנו תופסים את המושג קארמה כמשהו רוחני או מיסטי, אך בעצם מדובר בתפיסה המתייחסת לכוח שלנו ליצור את המציאות בה אנחנו חיים. מקור המילה קארמה הוא בסנסקריט שהיא השפה ההודית העתיקה ומשמעותה "פעולה". היא מתייחסת לכוח שנוצר כתוצאה מהמחשבה הוא הפעולה שלנו, היוצר מציאות מסוימת בעקבותיו. חוק הקארמה פועל שהמעשים שאנחנו עושים בחיים האלה או בקודמים משפיעים על חיינו.

היות ואנחנו אחראים על הפעולות והמעשים בחיים שלנו, אנחנו יכולים להשפיע על הקארמה שלנו לטובה. אז איך אפשר לעשות את זה?

 

 

1. תמיד תחפשו את הטוב

כשאנחנו מקיפים את עצמנו במעשים טובים, לרוב זה מדבק. כמו בדברים אחרים בחיים כאשר אנחנו מביטים בסביבה שלנו שעושה מעשים טובים, זה שואב גם אותנו לטוב, דבר שישפיע עלינו בהמשך בהיבטים אחרים בחיים שלנו.

 

2. אל תהיו שיפוטיים

כאשר אנחנו מפסיקים לשפוט את הסובבים אותנו, זה מסיר מהם את כל המגננות, דבר שאוטומטית הופך אותם לנינוחים יותר. חשוב שנפסיק להיות שיפוטיים גם כלפי עצמנו, דבר שיעזור גם לנו להרגיש נינוחים יותר, להיות פתוחים לקבל את האחר ולסגל גישה חיובית יותר לחיים.

3. תהיו נדיבים

אם אנחנו מנסים להתנהג אל אחרים בנדיבות רבה יותר, כפי שהיינו רוצים שהם יתנהגו אלינו, אנחנו יוצרים תגובת שרשרת של עשיית מעשים טובים. נסו להיות יותר סבלניים גם כלפי מי שאינו סבלני אליכם, זה יעזור לקארמה שלכם להיות הרבה יותר חיובית.

 

4. נסו להגיע לכל "המקדשים" שלכם

המקדש של כל אחד יכול להיות סובייקטיבי ואישי ללא תלות בדת מסוימת. אם אתם אנשי מוסיקה בנשמה, נסו להגיע לפסטיבלים או אירועי מוסיקה גדולים או אם אתם מכורים לקולנוע, נסו להגיע לאחד מפסטיבלי הקולנוע הנחשבים. שהייה במקום שיש לו חשיבות רבה בשבילכם, כפי שאיש מאמין מגיע למקדש, יכולה להשפיע אליכם ברמה האנרגטית בצורה טובה.

5. תרמו כמה שאתם יכולים

כאשר מדברים על תרומה, זה לא חייב להיות מלווה בהוצאה כספית גדולה. מספיק שתתרמו מעט מהזמן שלכם לנתינה למישהו שזקוק לו, או שתעשו סדר בבית ותיפטרו מדברים שכבר לא בשימוש ויכולים להועיל מאוד לאחרים. עצם הנתינה לאחר תגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב וכמובן שסדר בבית, תמיד טוב על מנת לסדר את הראש.

 

6. תאהבו את הסביבה שלכם

כאשר אנחנו דואגים לסביבה הפיזית שמקיפה אותנו, אנחנו משפרים באורח פלא את הקארמה שלנו. מספיק שתדאגו לזרוק תמיד זבל לפח, גם דברים קטנים כמו מסטיק או בדל סיגריה. אפשר כמובן להתנדב למבצעי ניקיון גדולים יותר, כמו ניקיון חופים או שיקום של שמורת טבע, זה תמיד טוב ומבורך.  

7. תחשבו מחשבות חיוביות

למחשבה שלנו יש השפעה ניכרת על הקארמה שלנו, לכן מאוד חשוב להתמקד במחשבות חיוביות. אם תנסו תמיד לנתב את המחשבות שלכם לכיוון אופטימי וחיובי, תראו שתהיה לזה השפעה ישירה על מה שסובב אתכם. כאשר מחשבות על עצמכם או על אחרים הופכות להיות שליליות, נסו תמיד לנתב אותם חזרה לדרך החיוב וזה פשוט ישפיע על כל השאר.

 

8. הקיפו את עצמכם בהשראה

כאשר אנחנו מקיפים את עצמנו בדברים אשר מעוררים אצלנו השראה כמו ספר השראתי או הרצאה טובה, אנחנו מאפשרים לראש שלנו להיפתח לרעיונות חדשים. כאשר אנחנו שומרים על ראש פתוח וסקרן, לרוב המציאות שנייצר סביבנו תהיה הרבה יותר חיובית והרבה יותר טובה.

היות והקארמה מקיפה אותנו גם בחיינו וגם באלה שקדמו להם ועוד יהיו, כדאי שננתב אותה לנתיבים חיוביים, דבר שתהיה לו השפעה טובה על חיי היום יום שלנו.

 

בחן את עצמך: האם הקארמה שלך טובה?