קלפי הטארוט שיעזרו לכם להתמודד עם צער

תחושה של צער ואובדן היא תחושה נוראה, אם זה בעקבות איבוד אדם קרוב, פרידה ממערכת יחסים זוגית, החמצה של עבודה אליה כיוונו כל חיינו. כל אחד חווה צער באופן אישי, אבל באופן קולקטיבי ישנן שיטות שעוזרות לכולנו להתמודד עם האובדן באופן חיובי יותר. קלפי הטארוט מציגים בפנינו דרך התמודדות שכזו ומסייעים לנו עם תהליך החלמת הנפש. אז אילו קלפים מיועדים לשפר את הרגשתנו?

 

קלף הכוח

קלף זה מעיד עלינו כחזקים, בעלי עוצמה פנימית שלא נותנת לנו להתרסק לתהומות נשיה. המשמעות שלו היא בקיבוץ כל הכוחות שטמונים בנו כדי לעזור לנו להרים סנטר ולהסתכל מעלה, לעבר מועד מואר יותר.

x1.jpg©tarot

 

קלף המתבודד

משמעות הקלף הזה טמונה בעובדה שמי שחווה צער חייב להתרחק מעט מהעולם שבחוץ על מנת לקחת את הזמן לעצמו ולעכל את הדברים באופן אישי. הכוונה כאן היא לא ממקום של בדידות, אלא התבודדות, סיטואציה חשובה ממנה אנחנו צומחים כבני אדם.

x2.jpg©tarot

 

קלף המוות

קלף זה לא מדבר על מוות באופן הפשוט של המילה, אלא על מחזוריות הדברים, אובדן ולאחריו תחיה. קלף המוות מייצג את ההבנה שבטבע כל מה שצומח וגודל – עושה זאת על בסיס משהו שעבר מן העולם. מחזור החיים הזה מביא אותנו להפנמה שמסייעת לנו בהחלמה.

x3.jpg©tarot

 

קלף הכוכב

קלף זה הוא הסמל האולטימטיבי לתקווה והבראה. משמעותו היא שזמנים טובים יותר נמצאים במסלול שלנו, כאלה המונחים על ידי כוכב המזל. גם אם אתם שוקעים בצער, נצנוץ הכוכב המאיר הזה מושך אתכם לעבר צעידה קדימה, אל מחוץ לעצבות לעבר התחלה חדשה.

x4.jpg©tarot

 

קלף 3 החרבות

הצער חורץ את הלב שלנו, כאילו נכנסו בו חרבות שמשספות אותו לחתיכות מלאות יגון. אבל, קלף זה דווקא מעמת אותנו עם התחושות האלו על מנת שנחווה תהליך של ניקוי והזדככות נפש. החרב משמעותה היא שאנחנו חייבים לחוש את הכאב על מנת לעבד אותו ולצאת מחוזקים.

x6.jpg©tarot

קלף הגביע

קלף זה מסמל התחדשות, שפע והבנה נפשית שנוצרת בתוכנו לאחר התעמתות פנימית עם הצער. השפע היוצא מן הגביע בא להזכיר לנו שדברים תמיד מתחדשים ומחזוריות החיים לעולם אינה נגמרת, לכן לאחר כל רע מגיע הטוב. לאחר העימות הפנימי אנו חווים סיום שלב אחד ופותחים שלב המתבסס על תחושת רעננות נפשית.

x5.jpg©tarot

 

כמבון שלא קל להתמודד עם חויות שליליות בחיים שלנו, אבל חשוב לזכור שגם הזמן עושה את שלו, ועוזר לנו לטשטש את הכאב ולהמשיך הלאה.

 

דברים שלא ידעתם על מזל עקרב: