10 סודות שרק מיסטיקנים אמיתיים יבינו- גלו עד כמה אתם מיסטיים

מה זו בכלל מיסטיקה? הטעות הרווחת היא שזהו מונח שקשור איכשהוא לעולם הרוחני הדרמטי, כמו חוויה חוץ גופנית, חזיונות לניבוי העתיד ועוד סוגי אשליה שונים.

אבל להיות מיסטי אינו בהכרח תקשור עם מדריכים רוחניים, ניהול טקסיים מאגיים או צפייה באנשים מתים. לגמרי לא.

מיסטיקה היא אכן סוג של התחברות לרוחני, אבל באמצעים הרבה יותר "משעממים" והרבה פחות דרמטיים ממה שנדמה לכן. למשל מדיטציה שמסייעת להתחבר לאני העצמי, תובנות שמגיעות מתוך התבוננות פנימה, שימת דגש על אחווה ואהבה והארות שיכולות להיות מכוננות לחיים אבל אין להן שום קשר עם המתים או עם רוחות..

יכול להיות שגם אתם מיסטיים? הנה 10 דרכים לדעת אם את כזו:

eye

נסיון אישי חשוב לך יותר מדוקטרינה

אתם רוצים לחוות חוויות רוחניות בעצמך ולא דרך מדריכים כתובים. את אולי אוהבת לקרוא על חוויות של אחרים כמדריך אבל לא מסתפקת בהסברים שנתנו אחרים ומעדיפה לחוות את "הדבר האמיתי".

 

את שואלת הרבה שאלות

מיסטיקנים הם סקרנים, רוצים לדעת איך פועל היקום, ולמה. בדרך כלל מעניין אותם הנסתר שמתחת לגלוי והם חוקרים את העולם הרוחני.

 

לא תקבלו את המשפט "כי ככה אמרתי" כתשובה

מיסטיקנים לא אוהבים לומר "ככה זה", או אפילו "ככה אומר התנ"ך, הגורו, הנביא" או כל מי שאתם מתחברים אליו או מאמינים בו. מה שכתוב יכול אולי להוות נקודת מוצא בחיפושים שלכם אחר תשובות אבל אתם רוצהים לחפש בעוד מקורות לפני שתגבשו לעצמכם עקרון רוחני משלכם.

 

אתם נותנים מקום לאינטואיציה שלכם ושל אחרים

מיסטיקנים מסתמכים על תובנות רבות שנשענות לא רק על השפה, הרציונל והחושים הפיזיים. עבור מיסטיקנים, התפיסה האינטואיטיבית מהווה חלק משמעותי במערך האמונות במהלך החיפוש הרוחני שלהם.

mistic

 

אתם לא חשים בנוח עם רוחניות דתית

למיסטיקנים יש השקפת עולם רחבה על העולם. הם מאמינים שכל אחד יכול לחוות את האלוהות במידה מסוימת, והחוויה הזו לא מוגבלת רק למי שנשבע אמונים לדת כזו או אחרת, נודר לה נדרים או מבלה שנים בלימוד כתבי הקודש.

 

אתם נוטים לשבור את החוקים

מיסטיקנים הם ברוב המקרים סוג של מורדים רוחניים. גם דמויות הסטוריות רוחניות שכיום הם מושא להערצה ולחיקוי, "זכו" בזמנם לביקורות רבות על האופן בו שברו את הסטטוס קוו הדתי.

 

אתם מאמינים בתהליכים פנימיים של צמיחה רוחנית

המיסטיקנים מאמינים שכל התהליכים בחייהם קשורים בסממנים פנימיים ולא חיצוניים של מודעות. כל הטקסים החיצוניים והתרגולים הרוחניים מטרתם לגרום לתובנות פנימיות ולשינוי. המיסטיקנים לא מבצעים את הטקסים הללו כדי להרשים או לרצות מישהו או משהו, אלא כדי להעמיק את התודעה והתובנות הפנימיות.

 

אתם מאמינים בכוח שבא דרככם ולא ממכם

מיסטיקנים ממשילים את עצמם לגל אחד בתוך אוקיינוס הקיום. הם מכירים בעצמם כצינור כוח אולם לא כמקור הכוח, ומזהים את הקשר של כל אחד לכל דבר.

 

אתם מאמינים שהאהבה באה דרככם ולא ממכם

אהבה היא מקור החיים האולטימטיבי עבור כל מיסטיקן, ללא קשר לרקע הדתי שלו או שלה. מיסטיקנים מאמינים שהאהבות האישיות שלהם, האנשים והחוויות המשמעותיות בחייהם, הם רק השתקפות קטנה של האהבה הגדולה יותר שכולם מסוגלים לחוות ולהראות.

 

 

אתם חוקרים את היקום

ממש כמו ב 'המלט' של שייקספיר שכתב " יש עוד דברים בשמים ובארץ שחלמו עליהם בפילוסופיה שלך", המיסטיקנים מכירים בכך שהיקום הוא אינסופי ומסתורי ותמיד יעלה הנסתר על הגלוי. הידיעה הזו שומרת עליהם צנועים ופתוחים לחוויות מגוונות והסברים יותר רחבים מאשר "ככה זה" או "ככה כתוב בספר".

אז מה אתם חושבים? יש בכם תכונות מיסטיות? אין פירוש הדבר שמי שהוא מיסטיקן הוא טוב יותר או נעלה מאחרים, במיוחד כשיש כאלו המנצלים את היכולות או התכונות הללו למטרות שאינן נעלות כל כך. אולם, אם יש לך נטיות של מיסטיקן, אתם תגלו שזו הדרך שלכם ויהיה לכם קשה יותר ללכת בדרכים אחרות...