הפירוש הפסיכולוגי מאחורי החלומות המפחידים שלנו

זה עוד פעם קרה. קמתם מלאי זיעה קרה ונשימות מהירות ושטוחות, המבט שעל הפרצוף שלכם מבועת ומלא חרדה, אתם נמצאים במיטה שלכם ולא מבינים מה קורה סביבכם. אז תנו לנו להבהיר לכם את הסיטואציה – היה לכם סיוט הלילה.

הדבר הראשון שעולה לכם בראש אחרי שאתם נזכרים על מה חלמתם הוא "מה זה בעצם אומר?" אז תדעו שאתם לא לבד, כי יש סיוטים שנחשבים נפוצים ומשותפים לכולנו. מה למשל? אנחנו מרגישים שמישהו רודף אחרינו או שפתאום אנחנו מוצאים את עצמנו ערומים לגמרי באמצע הרחוב. אז לפני שאתם נכנסים לסרט, בואו נראה מה אומרים החולומות האפלים האלה.

 

רודפים אחרי!

כשאתם קמים מסיוט בו חלמתם שמישהו רודף אחריכם, והמישהו הזה הוא בדרך כלל צל אפל, אדם רע או מפלצת נוראית, זה לא באמת משנה מי רודף אחריכם אלא ההרגשה שאתם ניצודים. מה זה אומר? ובכן, ברוב המקרים המשמעות היא שאתם מתחמקים ממשהו, הרגשות שלכם לצורך העניין. אתם נוטים להתעלם מרגשות כעס או שנאה והתת מודע שלכם מעמת אתכם איתם. עוד יתכן שאתם מתחמקים מאיזושהי אחריות שמוטלת עליכם, אז כנסו ליומן שלכם והתחילו לנקות משימות.

via GIPHY

 

נפילה ארוכה ובום!

אתם חולמים שאתם נופלים וזה נראה כמו צניחה שלא נגמרת. אתם מרגישים כאילו השרירים שלכם ננעלים באופן פתאומי ואתם מוטחים כנגד הקיר או כנגד עצמכם. המשמעות של החלום הרע הזה אומרת שאתם בעצם מאבדים אחיזה במשהו בחיים שלכם, אם במערכת יחסים או במצב כלשהו בו אתם מנסים להאחז. אתם בעצם מרגישים שאתם יוצאים מאיזון ומאבדים שליטה, לכן זה הזמן לקחת צעד אחורה ולבחון מה דורש שינוי. אולי אתם עובדים קשה מדי? אולי מישהו מנסה לחבל לכם באיזשהי עסקה? אולי זה הזמן לסיים קשר לא מוצלח?

 

כשלון במבחן

כן כן, יש גם סיוטים כאלה. חלמתם שאתם בלחץ נוראי לקראת מבחן חשוב או שעשיתם אותו וקיבלתם נכשל. אבל, המשמעות כאן היא שדווקא המוח שלנו מכין אותנו להיות דרוכים להצלחה שקרובה לבוא. זה הזמן לשקלל בראש מה המבחן בפניו אנחנו עומדים וכיצד נוכל להכין את עצמנו אליו באופן שיוריד מאתנו מתח וסטרס. זה יכול להיות כל מבחן, אם מבחן בזוגיות, משימה בעבודה או מבחן חברות, הכי חשוב שתקחו את הכל בפרופורציה.

via GIPHY

 

אני ערום!

כן כן, מי מאתנו לא חלם שהוא מעביר איזו מצגת או הרצאה בעבודה ופתאום הוא מסתכל על עצמו ומגלה ש...הוא ערום כביום היוולדו! המשמעות היא שאנחנו מרגישים מאוד חשופים במצב מסויים, כאילו מישהו בוחן אתכם עם זכוכית מגדלת ואתם נתונים לביקורת. קחו נשימה, שימו על עצמכם שמיכה והרגעו, אתם לא באמת שוכחים לצאת מהבית עם בגדים.

 

אין לי שיניים!

טוב, זה ה-סיוט מבחינתנו, זה שגורם לנו להרגיש שכל השיניים שלנו נושרות לנו מהפה אחת אחת! המשמעות היא שאנו מרגישים שאנחנו מאבדים משהו חשוב, אם זה כסף, בטחון עצמי, בטחון, דימוי עצמי. אל תבהלו, לרוב זה אומר שאנחנו חווים איזה שינוי גדול בחיינו ואנחנו פשוט צריכים לזרום עם זה.

 

אז זרמו!