המשמעות הרוחנית של ראש השנה

עוד שנה עברה ועוד אחת עומדת להתחיל בצעדי ענק, אז כדי לתת לכם את נעלי הספורט הדרושים ללכת בה בדרך הנכונה, קבלו קצת סמלי חג ומשמעות שתוביל אתכם לכיוון דרך המלך.

 

המילה "חג"

בואו נתחיל מההתחלה – המילה חג נעוצה בשורש ח.ו.ג, ומשמעותו טמונה במושג המעגליות, המחזוריות. החג מסמל את התיקון הרוחני שאגם עומד לעבור וכך גם לקבל תיקון גשמי באופן עוקב.

 

ראש השנה

הכל מתחיל בראשית, בהתחלה שמהווה כמו הזמנה של כל אדם לפתוח בדרך חדשה שיכולה להוליד מציאות אחרת, מלאת הרמוניה ושלווה להמשך.

 

תהיו לראש ולא לזנב

הביטוי הזה הוא סמל לרצון התמידי שלנו להיות בראש, להיות אחראים על הובלת תהליך השינוי וההתחדשות שלנו בחיים ולא להיות במצב של הזדנבות אחרי אחרים.

 

תפוח בדבש

לא רק מתוק ומלא ויטמינים אלא מסמל את הרצון הקיים בנו באופן טבעי. רצון טבעי הוא זה שטבוע בנו מיום היוולדנו, לכם אינו כזה שניתן לשינוי, אלא נמצא בנו כערך ליבה. ענין הטבילה בדבש מסמל את הרצון להמתיק את ליבת התפוח שלנו ולהפוך את החיים שלנו לחיוביים ומלאי מתיקות.

 

שופר

בארמית, המושג שופרא מסמל חשיבות ויופי, ובקשר לכל אדם הוא מסמל את החשיבות שיש לנו בחיבור עם אחרים סביבנו. השופר מעורר בעצם קריאה לעולם ללכת אחרי הייעוד שלנו, להיות קשובים לכרוז שמודיע על החוכמה והמטרה העוטפת את החיים שלנו.

 

רימון

תרי"ג גרעינים ברימון, תרי"ג רצונות שיש בנו שמיועדים להגשמה. עניין המצוות שבאות לידי ביטוי על ידי מספר זה מוכיח את ההתקדמות הרוחנית שלנו כשאנחנו עושים דברים שמטיבים עם הזולת על מנת להיטיב עם העולם.

 

לא רק קישוטים על השולחן

סמלי ראש השנה לא נבחרו סתם באופן אקראי, אלא ככאלה שבאמת מכריזים על פתיחת שערי השמיים לקראת הזדמנויות חדשות שצופנות ציפיה להמשך. זה בדיוק הזמן לקחת את כל אחד מהאלמנטים האלה בשתי ידיים ופשוט להתרגש ממה שעתיד לבוא השנה, בכל תחומי החיים. היו קשובים ועירניים לשינויים שסובבים אתכם על מנת שתוכלו למצות את מרב הטוב מהם, ולפתוח את השנה בחגיגיות והמון שמחה.

מעבר לזה שאנחנו מאחלים לכם שנה מופלאה ושופעת כרימון, אנחנו מאחלים לזה שתשכילו להיות טובים כלפי עצמכם וכלפי הסובב אתכם. זה יתחיל את השנה ברגל ימין, אנחנו חותמים לכם על זה