ניתוח שמות על פי הנורמולגיה וסוד האותיות

השם יעל נשען על דמותה של יעל המקראית, זו שהרגה את שר הצבא סיסרא, בסיפור המוצג בספר שופטים פרק ד'.

השם יעל מייצג דמות נעימה ומלאת שמחת חיים, המחצינה נועם וסימפטיה כלפי האנשים סביבה. צניעות וחוכמה הן תכונות חזקות אצלה, כמו כן הדמיון הפורה והקריאיטיביות המתפרצת. יש לה חוש אינטואיטיבי עוצמתי ויכולת קבלת ההחלטות שלה היא מצוינת ונכונה.
היסודות המייצגים את השם יעל הם האדמה והאוויר, לכן לצד השמחה שהיא מפיצה סביבה מקבלת חיזוק תמידי של נלהבות, לקיחת דברים באופן קליל ורגוע, ושלמות עצמית באופן כללי. הקלילות המקסימה שמאפיינת את השם יעל נובעת מההקשר לבעל החיים "יעל", המקפץ בעדנה ובקלילות בין צוקי הרים וגבעות, ללא קושי או גמלוניות.
 

יעל היא אשה שמכילה המון אהבה ודאגה לבני משפחתה ולחבריה, ותמיד מתנהלת באופן חביב ונוח לבריות. היא מיוצגת על ידי הספרה 2 בתורת המזלות הנומרולוגית, ומיוצגת על ידי תכונות נפלאות של נדיבות, חום אנושי ואלטרואיזם. מבחינה זוגית, מי שיזכה ב"יעל" כבת הזוג שלו יקבל לחייו בת זוג שתיתן את כל מה שיש לה למענו ולמען הקשר האוהב שיש בניהם. מבחינה אמוציונאלית, יעל ניחנת ביכולת הכלה גדולה, שכן היא בעלת בטחון עצמי חזק ואופי עצמאי ונוכח. היא מאופיינת בהמון רוחניות, צניעות, מוסר פנימי גבוה וחמלה.