אופס, טעינו! מסתבר שהמזל שלכם הוא בכלל לא המזל שלכם!

במשך מאות שנים ועד היום, מיליוני אנשים בכל העולם מנהלים את חייהם לפי ההורוסקופ. בוחנים מה מצפה להם בשבוע, חודש או בשנה הקרובה, יוצאים לדייטים בהתאם למה שמכתיב להם גלגל המזלות, ואף מפתחים קווי אופי בהתאם למזל שלהם. "אני בת מזל תאומים טיפוסית" או "אני ללא ספק קשת", אפשר לשמוע לא פעם את האנשים מתארים את עצמם בפגישות עם חברים או אפילו בראיון עבודה.

ופתאום יום אחד מתברר שכל מה שחיינו לפיו הוא פשוט לא נכון. למה? כי מסתבר גלגל המזלות מכיל לא 12, אלא 13 חלקים. נעים להכיר, מזל נושא הנחש (Ophiuchus).

נחש

איך זה קרה, אתם שואלים? אז ככה: בשנת 2016 המומחים של NASA, ארגון החלל האמריקאי, שלא פחות מ-86 אחוזים מהאנושות נולדו במזל אחר לחלוטין.
איפה טעינו? ובכן, גלגל המזלות הומצא ביוון העתיקה לפני יותר מאלפיים שנה. עם הזמן, מה לעשות, מיקום הכוכבים השתנה, גרמי השמים זזו ולכן בגלגל המזלות נוצר מקום למזל ה-13. דמותו מיוצגת על ידי בן אדם שמחזיק נחש.
לראשונה אזכור של נושא הנחש מופיע במאה השנייה לספירה עלי ידי תלמי, אסטרונום יווני. מיקום נושא הנחש קרוב לקו המשווה בצד הדרומי.

מזל "נושא הנחש" מתקשר לעתים קרובות עם בריאות או רפואה. אגב, זה נכון לא רק במיתולוגיה היוונית אלא גם אצל הרומאים וגם אצל הבבלים. כלומר, ניתן להבין שהעניין הזה של "נושא הנחש" היה מוכר גם קודם. אז מה קרה שמזלו של מזל "נושא הנחש" לא שפר לו והוא נשאר מחוץ לגלגל המזלות המסורתי?

אחד ההסברים ההגיוניים הוא שהמספר 12 מועדף עליהם מבחינה מתמטיקה, וכי מעגל השמים של 360 מעלות יכול להתחלק ב-12.

אוקי, בואו נראה, מה קורה לכל אחד מאיתנו אם מכניסים את "נושא הנחש" לגלגל המזלות? עד כמה זה משנה לנו? נסו לא להתאכזב, במיוחד אלה שכבר הספיקו לקעקע את המזל שלהם על הגוף.

חלוקה נכונה של גלגל המזלות:

מזל גדי: 21 בינואר – 16 בפברואר

מזל דלי: 17 בפברואר – 12 במרץ

מזל דגים: 13 במרץ – 18 באפריל

מזל טלה: 19 באפריל – 14 במאי

מזל שור: 15 במאי – 21 ביוני

מזל תאומים: 22 ביוני – 20 ביולי

מזל סרטן: 21 ביולי – 10 באוגוסט

מזל אריה: 11 באוגוסט – 16 בספטמבר

מזל בתולה: 17 בספטמבר – 31 באוקטובר

מזל מאזניים: 1 בנובמבר – 23 בנובמבר

מזל עקרב: 24 בנובמבר – 29 בנובמבר

מזל נושא נחש: 30 בנובמבר – 19 בדצמבר

מזל קשת: 19 בדצמבר – 20 בינואר

אז מה עושים עכשיו? מתרגלים תכונות אופי חדשות?

תראו, זה תמיד טוב לדעת שככל הנראה אנחנו מושפעים על ידי מזלות קצת פחות ממה שנדמה לו ולכן זה יכול ללמד אותנו לקחת אחריות על הכישלונות שלנו, אבל גם ליהנות יותר מהצלחות שלנו, כי פתאום מתברר שזה לא משהו שקשור למזל אלא ליכולות, כישורים ועבודה קשה. מצד שני, אין שום דבר בעייתי מדי פעם להתעדכן במה אומרים הכוכבים, או ללמוד על אופיו של מישהו קרוב לפי ההורוסקופ – אל תשכחו שאצל כל אחד מאיתנו, בנוסף למזל בו נולדנו, לאורך השנה קיימת השפעה של כל שאר המזלות. אז גם אם משהו לא קרה החודש, אולי זה יקרה בחודש הבא או בעוד חודשיים? בואו פשוט נשאר סבלניים.

אם כך, אנחנו בעד. תמשיכו לעקוב אחרינו גם בדף וגם בקבוצת הפייסבוק, נדאג לספק לכם את החדשות החמות ביותר בכל הנוגע לכוכבים, מזלות והמלצות זוגיות והתנהגות בין אישית.