דירגנו את המזלות לפי רמת היצירתיות שלהם – לא תאמינו מי נמצא במקום האחרון!

האם אפשר ללמוד להיות יצירתי? אחת התכונות החשובות שיכולות להיות לבן אדם היא יכולת חשיבה קריאטיבית. לא משנה אם נולדתם פיקאסו או בחיים לא ציירתם שום דבר, היצירתיות שלכם מתבטאת ביכולת שלכם להגיב למאורעות שונים, למצוא פתרונות ולבטא את עצמכם.

חלק מהמזלות נולדו יצירתיים, אבל למזלות אחרים זה לא בא בקלות. בואו ניקח, למשל, את בני מזל גדי, שבדרך כלל מאד פרקטיים ובסופו של דבר זקוקים שמישהו יעזור להם לקבל ראיונות יצירתיים. או בני מזל דגים, שהאופי האינטואיטיבי ואמוציונלי שלהם מעניק להם גם את קריאטיביות. ואי שם באמצע אפשר למצוא את המאזניים, כשמאד קריאטיביים כשזה נוגע להם עצמם או לבגדים שלהם אבל מאד מתקשים להישאר הרפתקנים בדרכים אחרות.
העניין הוא שכל אחד מהמזלות מסוגל לחשוב יצירתי, אבל יש כאלה שעושים את זה טוב יותר. אז החלטנו לדרג אותם- מהיצירתי ביותר להכי פחות יצירתי.

 

דגים הם אומנים מלידה. השילוב הזה של רגישות, הישגיות, ויכולת לגשת לבעיה ממה זוויות הופכת אותם למלכי היצירתיות. בתור המזל האחרון בגלגל המזלות, בדרך כלל מרגיש שהדגים שומרים בתוכם קצת מכל אחד מהמזלות האחרים ובגלל זה האומנות שלהם כל כך קורצת לאנשים. יש להם נקודת מבט ייחודית על החוויות השונות וזה תמיד מעורר הזדהות או ויכוח, אבל לא משאיר אף אחד אדיש.
אין ספק שהדגים נמצאים במקום הראשון בזכות ולא בחסד. ככה הם נולדו.

הבחירה הזו עלולה להפתיע כמה אנשים, כי בני מזל דלי בדרך כלל בדיוק יודעים לממש את הרעיונות שלהם. אף על פי שיש להם רעיונות גדולים, מהפכניים ממש, אבל הם לא ממש יודעים איך ליישם אותם במציאות או איך לעשות כל מה שהם מעודדים לעשות אחרים בעצמם.
עם זאת, בני מזל דלי תמיד מובילים כשמדובר ברעיונות יצירתיים וחדשניים של אחרים. תראו, גם אם הם לא בדיוק עונים על ההגדרה "אומן", ללא ספק יש להם כישרונות.


במקום השלישי- מזל תאומים. תאומים שופעים יצירתיות, העבודה שלהם מוזנת על ידי הרעיונות של מה שהם יכולים ליצור או לבנות מאשר כל דבר אחר קיים. תאומים יצירתיים רק כשהם גם מרגישים בטוחים לגבי מה שהם עושים. זה מה שגם גורם להם מוטיבציה (כמובן, זה לא נוגע לקניה ווסט).
יחד עם זאת, הם לא ממש צנועים כשהם רוצים לוודא ששמתם לב ליצירתיות שלהם, ולמען האמת שבכל תחום שהם בוחרים בו הם מאד יצירתיים. ולכן על זה כדאי לתת להם קרדיט.

מאזניים יצרנים ויצירתיים, אבל גם מאד ממושמעים. הם מונעים על ידי יופי, איזון ואהבה, והם בדרך כלל נוטים להשקיע את כל האנרגיה שלהם לעשיית דברים אסתטיים.
אנשים רבים לא בדיוק מבינים עד כמה מאזניים יצירתיים, כי לפעמים העבדה שלהם יכולה להיראות כמשעממת. לא, מאזניים לא אוהבים להתנסות בצבעים או לכתוב פואמה חדשנית, אבל הם ידהימו אותך עם היכולת שלהם להרכיב כמה פריטים יחד: לבוש, חדר, אתר וכל דבר אחר שבדרך כלל שייך להם.

עקרבים בדרך כלל מאד יצירתיים כשזה נוגע לסגנון האישי שלהם והתאמה של כל החיים שלהם לפיו. בני מזל עקרב מאד מודעים לעצמם וזה מתבטא בלבוש שלהם, בקעקועים והחפצים שהם מחזיקים בבית (אגב, קעקועים זה משהו מאד נפוץ אצל העקרבים וכל קעקוע אצלם מסמל תקופה או מאבק פנימי).
אולי הם לא יזמים יצירתיים (הם לא כל כך פתוחים או אינטואיטיביים כמו שאר המזלות), אבל בסופו של דבר יש להם חוש אסתטי משובח.


סרטנים מאד מיוחדים מבחינת ההגדרה של איזה סוג יצירתיות ואומנות הם מעדיפים, אבל לא ממש מצליחים כשמדובר בליצור בעצמם. לדוגמא: סרטנים בקלות יכולים לבחור מהקטלוג בגדים שמתאימים להם או מצעים למיטה ויש להם בדרך כלל ידיעה ברורה מה הם אוהבים ומה לא, כשהם קוראים ספרים, צופים בסרטים או צורחים אומנות.
עם זאת, פעם במיליון שנה סרטנים כן יכולים להיות יצירתיים בעצמם: פשוט סדר העדיפויות שלהם שונה. וכשזה קורה, רואים כמה הם מוכשרים, רק חבל שזה קורה לעתים מאד רחוקות.

בדומה למאזניים וסרטן, שוורים יצירתיים כי הם מודעים לאסתטיקה ובעיקר איך הם אוהבים שהדברים נראים בסביבתם. זה מה שהופך אותם ליצירתיים: מאמץ לבנות חיים שיהיו יפים בדיוק כפי שהם רוצים אותם (וכן, יש להם המון משותף עם המאזניים, שוב).
עם זאת, כל מה שלא נוגע לחיים שלהם ולהם לא בא להם בקלות וגם אם הם מצליחים לעתים רחוקות לבטא את עצמם, הם חייבים מאד להתאמץ בשביל זה.


ההחלטיות של מזל טלה היא זו שעוצרת אותו מלהיות יצירתי. בני מזל טלה כל כך רוצים להבין תמיד "למה" הם עושים משהו, שהם ימשיכו להילחם בדחף פשוט ליצור (אף פעם לא תמצאו טלה עושה משהו ללא הצדקה כלשהי).
זה לא מזל טלה הוא לא יצירתי, פשוט ההיגיון שלהם עוצר אותם. הם מתחילים לפעול רק אם יש משהו הגיוני שמניע אותם. ובנוסף, הם גם אוהבים מאד להתעצל.

בדיוק כמו מזל טלה, מזל בתולה יכול להיות יצירתי כשיש בזה היגיון. אם, למשל, מישהו מהסביבה שלהם נתקל בבעיה מסוימת וצריך למצוא פתרון מהר – הם יהיו אלה שיציעו את הפתרון המוצלח, המדויק והקריאטיבי.
עם זאת, כשזה נוגע למצב להיות יצירתיים למען עצמם, למזל בתולה בדרך כלל אין זמן או חשק. זה פשוט לא אכפת להם. כל עוד הכל בחיים שלהם מתקתק ועובד, הם יעדיפו להקדיש את הזמן לצריכת האומנות של האחרים מאשר לחשוב יותר מדי על איך לעשות אומנות בעצמם.
 


מבחינת הקשת, צריכה יותר חשובה מיצירתיות. זה לא שהם לא מסוגלים ליצור משהו בעצמם, אלא הם פשוט מאד אוהבים לקרוא ספרים, לגלות מקומות חדשים, לקבל רעיונות מאחרים ובכל מקרה – ללמוד כמה שיותר על העולם סביבם. לא חסרה להם יצירתיות, פשוט הכיוון שלהם אחר לחלוטין. הם אוהבים לייצר קשרים ותמיד הדעה שלהם תמיד הכי מבוססת ומעניינת. הם פשוט מוציאים את היצירתיות שלהם בדרך אחרת.

 

בני מזל גדי בדרך כלל מוצאים את עצמם מוגבלים מדי על ידי הסטנדרטים והרעיונות הלא מציאותיים שלהם כדי לאפשר ליצירתיות שלהם לפרוח. הם אלה שחשובים להם הכללים, הם המנהיגים של גלגל המזלות. אחד מהאתגרים הגדולים שלהם בחיים הוא ללמוד כיצד לצאת מהצללים של האנשים האחרים (שם הם ממקמים את עצמם) ולמצוא את הנישה שלהם.
זה פשוט לא היכולת הטבעית שלהם להיות יצירתי בטירוף, אבל זה גם הופך אותם לביצועיסטים מאד מחושבים. הם הכי טובים בלאסוף מידע שקיבלו אחרים ולארגן אותו יחד כדי שאחרים יוכלו להבין.

 

אין מה לעשות, לצד כל השבחים על היותו מלך של גלגל המזלות, אריות פשוט הכי פחות יצירתיים מכולם. פעמים רבות חסרה להם אמפתיה או רגישות. במילים אחרות, הם לא ממש מעוניינים ליצור משהו, הם חושבים שזה משעמם. בני מזל אריה מאד אוהבים הרפתקאות והתנסויות ובדרך כלל מחפשים אותן בכל מקום חוץ מהמוח והלב שלהם (וזה באמת מכוון).
תכלס, הם פשוט מנסים להימנע מלחשוב יותר ממה שהם חייבים, לא להתעכב על רעיונות שלהם ואז ליצור מהם משהו. הם מרגישים הרבה יותר טוב כשהחיים מאפשרים להם להיות פרקטיים וארציים.