משמעות האנרגיה ההרמונית שבין יסודות האסטרולוגיה: אש, אדמה, אויר ומים

לא רק מדע האסטרולוגיה בנוי על ארבעת יסודות איתנים אלו, אלא בעצם כל העולם בו אנו מתהלכים (וגם אל מעבר לספירה המקומית שלנו☺). אש, אדמה, אוויר ומים הם תומכות היקום, שכאשר מדובר על התפתחות הבריאה האנושית – הם הבסיס המעורר תודעה רוחנית המחברת אותנו אל יסודות היקום בכללותו. אז מה בעצם מתחולל הודות ליסודות האלו וכיצד הם משפיעים עלינו כישות הרמונית אחת?

 

via GIPHY

כיצד מתחלקים המזלות האסטרולגיים?

מזלות האש: אריה, טלה וקשת.

מזלות האוויר: תאומים, דלי ומאזניים.

מזלות המים: דגים, סרטן ועקרב.

מזלות האדמה: בתולה, גדי ושור.

עולם ומלואו

לכל אחד מארבעת האלמנטים האלו יש כוחות ותכונות המייחדות אותו, כאשר יסוד המים למשל, מתאפיין בכוח מגנטי המחזק עמידות והזנה טבעית לגוף אליו הוא נכנס. יסוד האש ניחן בתכונות מחשמלות, אלקטרוניות, כאלה שמעודדות קריאיטיביות ויצירה ייחודית. יסוד האוויר הוא זה המאפשר את הקיום "בשלום" של שני האלמנטים לעיל- אש ומים. יסוד האדמה קושר את האש, השמים והאוויר וכך מתאפשרת היווצרות הרמונית של גוף כזה או אחר, הנשען ומתפתח על בסיס ארבעת האלמנטים האלו.  על מנת לפשט ולהדגים את ההרמוניה המופלאה הזו, ניקח לדוגמה את צמיחתו של העץ. שורשי העץ סופגים את המים והמינרלים מן האדמה (מייצג את יסודות המים והאדמה), העץ נושם באמצעות העלים שלו (אוויר), ומקבל אור וחום דרך קרני השמש (אש). אם גזע העץ יעלה באש, המים שספג יתאדו ממנו, אור השמש שנח עליו שנים יתכלה בלהבה נוראית, והחמצן שיצא מפעולת הנשימה של העץ יגביר את הבעירה שתהפוך את האדמה לאפר. אפר זה ישמש באופן מעגלי שוב כיסוד מינרלי שעליו יווצרו שוב חיים.

 

האורגניזם האנושי ההרמוני

כמו האורגניזם של הטבע, כך גם זה האנושי מורכב מארבעת יסודות אלו. גם כאן, הפרעה כזו או אחרת של ההרמוניה המתחוללת מפעולת האלמנטים תביא להיווצרות חוסר איזון, שיוביל למחלות וחוסר אנרגיה, פיזית ונפשית. האנרגיה המצויה בעולם החומרי באה לידי ביטוי גם בתכונות הפנימיות של בני האדם. לכן החיבור בין האדם לטבע, הוא חיבור עוצמתי ביותר, שכאשר מקבל חיזוקים הוא יכול ליצור שלמות נעימה, שלווה.

בעצם, ארבעת היסודות ההרמוניים האלו הם התשתית עליהם נוצרו 12 המזלות, כתערובת של אנרגיה ומאפיינים רוחניים ופיזיים. את אותו החיבור העוצמתי אפשר לראות גם בחיבור שבין הגבר לאישה, כמיזוג של אש ומים, כאשר האשה מייצגת את המים המאזנים את האש.

כשאנחנו מתיחסים לעצמנו ומנסים לבחון אילו אלמנטים הכי חזקים בנו, לפי המפה האסטרולוגית, חשוב לזכור שככל שאנחנו כבני אדם נהיה יותר מפותחים מבחינה רוחנית, כך נוכל למצוא בעצמנו מגוון של תכונות ממגוון אלמנטים. ככל שאנו מתפתחים בחיים כך אנו זוכים לקבל יותר נסיון ויותר עושר רוחני. השאיפה ללמידה מתמדת שלנו בעולם תביא אותנו בסופו של דבר למצב של הרמוניה בין כלל התכונות והמאפיינים שלנו, כשהשיא יהיה בהפיכת כל השלילי לחיובי.

איך מגיעים למקום הנפלא הזה? דרך חקרנות, סקרנות ותאוות ידע שאינה נגמרת!