גבר מזל טלה- כל מה שחשוב לדעת על בני מזל טלה

מזל טלה (21  למרץ – 20 אפריל) הינו אחד ממזלות האש, ובמסורת היהודית משתייך לחודש ניסן. מזלות אלו מתאפיינים בהיותם אמיצים, ישירים ובעלי תשוקה. נשים וגברים במזל טלה נשלטים על ידי כוכב מארס המסמל אגרסיביות, לוחמנות וקונליפקט, כך שיש סיכוי טוב שויכוח קטן איתם יהפוך למלחמת עולמות, אך גם פעלתנות ויוזמה. בין הסלבס בני מזל טלה ניתן למנות את ליידי גאגא, שרה ג'סיקה פרקר, ג'יימס פרנקו, אלטון ג'ון ומריה קארי.

אלו תכונות אופי עיקריות האופייניות לגבר או אשה במזל טלה?

אומץ - הטלאים ינצלו כל הזדמנות להוכיח את אומץ ליבם ולכן ישמחו להכנס להתערבויות שונות. נטייתם הינה קודם כל לפעול ורק אחר כך לחשוב והם אינם חוששים לבטחונם האישי. גבר או אשה מזל טלה יהיו אלה שישמחו להוכיח עצמם באתגרי אקסטרים שונים כגון טיפוס על קירות, צניחה חופשית וכד.
תחרותיות - כל מה שיוצג בפני גבר או אשה בסימן טלה כסוג של אתגר, יהפוך כהרף עין למלחמה עד זוב דם. בניתוח מעמיק יותר, ניתן לפרש התנהגות זאת כנובעת דווקא מפגיעות וחוסר בטחון עצמי.

כנות - מזל טלה נחשב לכנה ולתמים ביותר מכל המזלות. הם יחוו את דעתם בצורה הכנה ביותר, שלעתים עלולה להתפרש כחסרת טאקט, אולם יש לזכור כי אין מאחורי זה שום כוונה רעה או רצון לפגוע. הם פשוט מאוד כנים.

בעלי מוטיבציה – גבר או אשה מזל טלה ישאפו תמיד להצליח, להיות ראשונים ו"לנצח" את החיים. הם בעלי אמביציה גבוהה. אולם שילוב של מוטיבציה גבוהה עם חוסר הבטחון שכבר הזכרנו עלול להוביל לתחושות של סטרס פנימי עמוק.

נדיבות -  בני מזל טלה הם נדיבים, חמים ומלאי נתינה. הם אוהבים לשמח ולהעלות חיוך על פני זולתם, אבל..גם זה עלול להפוך מבחינתם לתחרות. התחרות על ליבכם!

אנרגטיים -  אשה או גבר מזל טלה יתאפיינו ברמות אנרגיה גבוהות (שלא לומר מתישות), ולעיתים נתקשה לעמד בקצב שלהם. הם מתרוצצים חדורי מטרה ולא ינוחו עד שישיגו אותה.

מהם תחומי הענין של גבר מזל טלה ושל אשה מזל טלה?

ספורט:  בני מזל זה אוהבים גם לצפות בספורט גם לעסוק בספורט. התחרותיות ורמות האנרגיה הטבעיות שלהם מתאימות לתחום עיסוק זה ככפפה ליד.

התנדבות: נדיבותם הפנימית, התעניינותם בבני אדם אחרים והרצון לשמח את הזולת מובילים את הגברים במזל טלה לעסוק בפעילויות התנדבותיות ואף במנטורינג וגיוס כספים.

שואוביזנס : הטלאים אוהבים להיות באור הזרקורים ולקצור שבחים ועל כן יתכן וישמח לעסוק באומנויות הבמה
עיצוב הבית – גבר או אשה מזל טלה יהיו גאים מאוד בביתם, ויעסקו רבות בנראות שלו ובשיפורו המתמיד. גם כאן כמובן אלמנט התחרותיות שבאופיים בא לידי ביטוי.

מי מתאים לגבר מזל טלה?

הפתיחות והידידותיות של בני מזל זה הופכים אותם למתאימים לרוב בני האדם, אך כמובן ששאר בני מזלות האש – קשת ואריה יתאימו בעיקר. בני מזלות האש ידועיים כחכמים, תוססים, מוחצנים ונכונים לפעולה. עם זאת באופן מפתיע ישנה משיכה גם למזל מאזנים, שהינו בעל תכונות אופי הפוכות (שלווה ורוגע) למזל טלה. 
גבר מזל טלה לאו דווקא שם בראש סדר העדיפויות את חיי הבית והמשפחה, ואף עלול לראות בהם גורם מגביל. מערכות היחסים שלו עלולות להתאפיין בקנאה וברצון לסלק כל תחרות מהשטח. גבר מזל טלה ימשך ככל הנראה לנשים פאסיביות יותר אך האמת היא שהאשה המאימה לו תהיה דווקא מתוחכמת שוידעת לפרגן לאגו הגברי מצד אחד ובה בעת לשמור על מסתוריות כך שיראה בה יעד לכיבוש.

מהי הקריירה הנכונה עבור גבר מזל טלה?

בהיותו טיפוס עצמאי והישגי ישאף הטלה לעבוד לבד ככל האפשר. רמת האנרגיה הגבוהה שלו תסייע לו להתאושש במהירות מכשלונות ולנסות שוב ושוב עד להצלחה. הטלה אוהב להיות בפעולה ממדת והדבר בא לידי ביטוי גם במקום העבודה ולכן נתפס כעובד חרוץ ומתמיד.
מן הצד השני, הוא נוטה לסמוך בעיקר על עצמו ולכן יתקשה בקבלת סמכות והנחיות מלמעלה, ואם יחוש חוסר עניין במקום העבודה לא יהסס לעזוב. בן מזל טלה מתאים יותר להיות מנהל או מפקד אך עלול להשניא את עצמו על עובדיו.

אז מה חשוב לזכור על בני מזל טלה?

בן מזל טלה עלול להיות ישיר עד כאב. אם הוא נקלע לויכוח הוא לא יסוג או יפסיק עד שלא יוכיח את צדקתו. הדרך היחידה לגרום לבן מזל טלה לסיים את המערכה זה להוציא את רוח הלחימה והתחרותיות מהדינמיקה שנוצרה, ובכך לנטרל את העוקץ שבה. הפעלתנות עומדת בבסיס הווייתו והוא נחוש לכבוש את מטרותיו, אפילו במחיר פגיעה באחר. מצד שני יש לזכור כי הטלה חדור מוטיבציה ואופטימיות ואם שם לעצמו למטרה לסייע לזולת הוא לא ינוח ולא ישקוט עד אשר יצליח להשביע את רצונך.