מזל תאומים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על המזל המדהים הזה!

ללא ספק אתם מכירים לפחות מזל תאומים אחד. למעשה, סביר להניח, שאתם מכירים אפילו כמה, כי לאנשים בני המזל הזה יש נטייה לבוא בצוותים או בכפילים.

הם יהיו הראשונים לעורר שיחה איתך, או עם כל אדם זר אחר, למעשה. הם אקספרסיביים ושנונים, ומהווים בני לוויה משעשעים ונעימים לכל אחד. למרות זאת, לבני המזל יש לעתים נטייה לדואליות ושינוי מצבי רוח שאפילו הם אינם יכולים לחזות מראש. מה שבטוח, לעולם לא משעמם איתם.

מזל תאומים מאוד ממוקד באונות הקידמיות של המוח, שאחראיות על התקשורת. כתוצאה מכך, יש להם תכונות אופי שיכולות להעיף ולהדהים גם את האדם הרגוע ביותר. הם בהירים, תקשורתיים, ברורים ומנגד עלולים ללקות בחוסר החלטיות ובחוסר מנוחה קשים. לעתים הדברים אף מתרחשים במקביל. 
יש להם נטייה לחוסר יציבות והפכפכות, ואחת הבעיות הקשות שלהם היא התרכזות בפרטים הקטנים שגורמת להם לאבד את התמונה השלמה עצמה.

עם זאת, הם לעולם לא מפסיקים לחקור, ללמוד ולאסוף עוד ידע, הן פנימי והן חיצוני, על כל תחום שתופס את תשומת ליבם, ועוד כמה על הדרך. ככל שיש בידם יותר מידע על כל דבר, כן ייטב. בני המזל אוהבים להתעסק גם בדרכים בהם הידע משותף בין בני האדם. מקור האנרגיה שלהם היא האנשים סביבם, הם שואבים כוחות לפעילות המתמדת שלהם באמצעות תקשורת בין אישית עם חבריהם, בני משפחתם, קולגות ואף קורבנות תמימים שנקלעו להיות בסביבתם. מאוד נדיר, עד בלתי אפשרי לפגוש אדם מופנם שנולד תחת המזל הזה, ואם כן, לרוב יהיה להם אופק חזק של מזל סרטן או בתולה. אף על פי שלכולם עלול להיות יום בו הם נוטים להיתקע בתוך הראש של עצמם.

via GIPHY

באופן לא מפתיע, המזל נשלט על ידי כוכב חמה, מרקורי בלועזית. מרקורי היה שליח האלים במיתולוגיה הרומית. הוא היה אל התקשורת והטכנולוגיה. השפעת הפלנטה נותנת לבני מזל תאומים את היכולת לבצע תהליכי חשיבה מהירים, את שנינותם החדה ואת הרגישות המעודנת שלהם. תנסו ללכת דרך קהל עמוס אנשים עם בן המזל. יש רק שתי אופציות בסיטואציה הזו: או שהם יצמדו אליכם חזק ויהדפו את האנשים בכדי שתגיעו ליעדכם, או שהם ינטשו אותכם וייעלמו בתוך הקהל, עוקבים אחריי הדרך שמורה להם מוחם הקודח. 
הצד החומרי של בני המזל זקוק לגירוי מתמיד. אם הם לא מקבלים זאת, הם הופכים להיות מאוד עצבניים. אם משעמם להם, אין להם שום נקיפת מצפון לגביי שחרור של משהו, או מישהו, בכדי למצוא משהו אחר שימריץ אותם אינטלקטואלית.

אפשר לומר שתאומים קיבלו את "מתנת ההתקשקשות" אבל זו תהיה השמצה קשה לפטפוטים הנעימים והמשעשעים שלהם. מרקורי, השולט בענייני תקשורת - לא רק הופך את התאומים לחברים מרתקים, אלא גם למחנכים, לאקדמאים, לאנשי רוח, לסופרים, לעיתונאים ולמוציאים לאור. כמו כן, בני המזל הם מאזינים מופלאים, בעיקר בגלל הרצון שלהם להיחשף למידע חדש.

הכוח האינטלקטואלי שלהם, הנשלט על ידי מרקורי, מתפשט רק על ידי האלמנט שלהם, האוויר, המשוייך לאינטלקט רב עוצמה שגורם להם לעבוד, לחקור ולנתח מושגים מורכבים וחשיבה מופשטת שוב ושוב, ונותן להם את האסטרטגיות הטובות ביותר לפתרון יצירתי.  בנוסף, בניגוד למזלות חקרניים אחרים כמו עקרב ובתולה, לבני המזל אין נטייה לשמור את הגילויים והמסקנות שהם הגיעו אליהן לעצמם אלא הם שמחים מאוד לחלוק את הידע שלהם עם הסובבים אותם.

הם מאוד קשובים, רגישים לשינויים סביבם ורוחניים ביותר ביחס לרוב גלגל המזלות. לעתים קרובות יש להם נטייה לפלוט תחזיות מוזרות, לא בהכרח בזמנים שמרגישים לנו המתאימים ביותר לכך. אלה שנולדו תחת התאומים נוטים לראות את העולם מבעד לעדשות פסיכדליות ורודות, כמו סימן האוויר דלי, ובמידה מועטה יותר מזל מאזניים, מה שהופך את התאומים לילד הפרחים הסקרני והמסוכן של התרבות. אחד שמוכן לסכן את התשתיות עליהן הוא גודל בכדי לבנות משהו חדשני יותר. אם תבלו זמן רב איתם, אתם עלולים לחשוב שהם קצת משוגעים, אבל ניתוח המציאות שלהם מלא מסקנות רוחניות, ואתם יכולים להרגיש ברי מזל שהם חולקים איתכם אותם.

via GIPHY

כל שלושת מזלות האוויר הם בעלי דואליות מסוימת באופיים, אבל אצל אף אחד מהמזלות הדבר לא בולט כמו אצל מזל תאומים. בני המזל תמיד נמצאים במצב של שיטפון אנרגיה בשביל לאזן את שני הצדדים ההפוכים שלהם, את החושך ואת האור. זו יכולה להיות התמודדות לא פשוטה בשבילם, במיוחד לצעירים יותר, להילחם בתנודות הרוח הקיצוניות ובשינויים הבלתי צפויים בהתנהגותם וכיוון מחשבתם. אתם אף פעם לא תוכלו לדעת איזה תאומים אתם הולכים לפגוש היום, להגנתם נאמר שהדבר לא ממש בשליטתם.

מעבר לצד הצללים של מזל תאומים, לסימן אוויר זה יש יכולת מופלאה לראות את כל הצדדים ואת ההיבטים של המצב, מה שהופך אותם למתווכים ושופטים מצוינים. הם יכולים לאזן נקודות מבט חיצוניות בקלות, ולעתים קרובות מודעים יותר לנסיבות המקלות ולהשפעה על גורמים בכל מצב נתון מאשר אלה המעורבים בעניין באופן אישי. בני המזל יודעים איך למצוא את הפתרון הנכון שיתאים לכל אחד מהצדדים המעורבים.

בחייהם המקצועיים, הם הוגים ואסטרטגים ברורים לחלוטין, שיכולים לרתום את יכולתם לעמוד בנעליו של אדם אחר כדי לספק רעיונות ומושגים יצירתיים ומדויקים, ללא קשר לנתיב שהם עושים בקריירה שלהם. למרות זאת, התאומים לא להוט לצלול אל עמדת הנהגה בעיוורון, אלא יעדיף להפוך לחבר צוות שלא יסולא בפז. בגלל אופיים המוחצן ואוהב האנשים, הם עובדים בצורה הטובה ביותר בצוותים ובסביבות קהילתיות פתוחות.

הצד האינטלקטואלי והמחושב של בני המזל נוטה לזלוג גם לתוך מערכות היחסים הרומנטיות שלהם, מה שגורם להם להתייחס בצורה לוגית ומחושבת בכל מה שקשור להתמודדות שלהם עם אהבה. לצופים מהצד ההתנהגות הזו עלולה להיתפס כקרה וחסרת רגשות, אבל למעשה התאומים מחפשים קשר רגשי וחיבור בדיוק כמו כל אדם אחר. הטריק הנכון הוא לתת להם למצוא את הדרך המתאימה ללב שלך, אם יש לכם סבלנות, כי זה ייקח קצת זמן. האנרגיה והאהבה לאינטראקציה אנושית של בני המזל גורמת להם לעתים קרובות לחקור גם צדדים פחות שגרתיים של מערכות יחסים כמו פוליאמוריה או מערכת יחסים פתוחה. 

מזל תאומים הוא מזל רבעוני. במזלם יש את המעבר מהאביב לקיץ (בדומה לבתולה בסוף הקיץ, קשת בסוף הסתיו ודגים בסוף החורף). למזלות הללו, יש נטייה לפרוץ כנגד הזרם הקבוע של הסביבה שלהם, הם גמישים בפילוסופית החיים שלהם ויכולים להתכופף ולהשתנות אם זה נדרש מהם. אנשים אלה מודאגים פחות ממה שאחרים חושבים כאשר הם מוצאים את הנתיב החכם ביותר, והם מתמודדים בקלות עם התנגדות להשגת החזון האישי שלהם להצלחה. אם זה אומר להתאים את עצמם לדרכיה השמרניות יותר של החברה, אז שיהיה. אך אם הניצחון האישי מחייב קפיצה מהמחבת ולתוך הדליקות הפראיות של התרבות הנגדית, הם יאמצו בשמחה את אורח החיים הבוהמי.

כישורי ההישרדות של בני המזל הופכים אותם לאחד המזלות היותר בעלי תושייה בגלגל המזלות. אם מישהו יודע לעשות לימונדה אפילו כשאין לימונים אלו התאומים. היכולת שלהם לגרום לדברים לעבוד "בכל מחיר" והנכונות שלהם לייעץ ולסייע לכם לסחוט את הלימונים שלכם ללימונדה טרייה ומתוקה, הופכת אותם לחברים יקרי ערך. לבני המזל לעולם לא יכולים להיות יותר מידי חברים, הם יאמצו עוד ועוד אנשים לחבורה שלהם, אך הם לעולם לא יזניחו גם את החברים הישנים ביותר.

לזהות את בני המזל לפי מאפיינים פיזיים אינו דבר פשוט לעשייה. לרוב אין להם סימני מראה מובהקים כמו למזל אריה למשל, ובהשפעת מרקורי, ניתן לראות רק הבזקים עדינים של הופעתם. לתאומים יש בדרך כלל צללית גמישה, רזה למדי, אך הם גם יכולים להופיע בתור טיפוסים שריריים ובעלי גוף עבה. אנשים אלה הולכים בהילוך שגורם להם להיראות כאילו הם צפים - או עפים - על אוויר דק. התאומים נשלטים על ידי הכתפיים ונוטים להיות גם גבוהים מהממוצע או נמוכים במיוחד, עם גזע חסון וגפיים דמוית מריונטות. אתם יכולים לעתים קרובות לדעת מי הם במסיבה על ידי מי הדוברים המוחצנים ביותר, במיוחד אלו המזיזים את זרועותיהם בתנועות ארוכות, המושכות תשומת לב רבה. 

פניו של מזל תאומים בדרך כלל פרופורציונליות, נעימות ומאוזנות באופן סימטרי יותר מרוב האנשים (בזכות הדואליות התאומה שלהן). מבנה הפנים יכולים להיות מסותתים או רכים, אבל הם תמיד זורחים עם סקרנות מבריקה וזוהר ילדותי.  העיניים משקפות את מצב רוחם ולרוב בעלות צבע בהיר, עם ריסים ארוכים, מתפתלים - קנאתם של  מומחי האיפור המיומנים ביותר. אצל הנשים העניים בוהקות ומנצנצות בצורת שקדים ומעניקות לפנים איכות חתולית. בסך הכל, הם מובילים עם הפה הדברני שלהם, כך שהחיוכים שלהם הם בדרך כלל התכונה הזכורה ביותר שלהם.

הצבעים המחמיאים ביותר למזל הם צבעי הצהוב והירוק, בגוונים הבהירים והשימשיים יותר שלהם. לא נדיר לראות את הבית של בני המזל מעוצב בצבעים הללו. אבל הם עובדים טוב יותר בסביבת צבעים כהים יותר כמו אזמרגד, סגול חציל או ירוק מעט בהיר, ואלו הצבעים המומלצים להם ביותר בחלל העבודה שלהם. 
הם ידועים באופיים הספורטיבי והם נהנים מתחושת החופש שאופנת הספורט מאפשרת להם, גם אם מדובר בלבוש למשרד. הם אקספרסיביים ונהנים לנסות פרטי אופנה לא שגרתיים, אבל לרוב הם חסרי דאגה ופחות רציניים לגביי ההופעה החיצונית שלהם, בניגוד לאריה ולמאזניים, האפנתיים ביותר בגלגל המזלות.

הצד האפל

הם חברותיים, מקסימים והאור בכל מסיבה, אבל לבני המזל יש אישיות הפכפכה שאפילו הם עצמם לא יכולים לשלוט בה. הם יכולים להחליף את עורם, מחשבתם, התנהגותם ואף את אופיים כליל ללא שום אזהרה.  
התלונה העיקרית של אלו הקרובים לבני המזל, היא חוסר העקביות שלהם, בעיקר בכל מה שקשור לענייני הלב והרגש.

היכולת של בני המזל לראות את כל הצדדים עלולה לגרום להם לפתח רצון עז ליהנות מכל העולמות, מה שהופך אותם לעתים לפלרטטנים בצורה לא מתקבלת על הדעת, תזזיתיים ומקשה על בני זוגם לסמוך עליהם בלב שלם. במקרים קיצוניים זה עלול לגרום להם לבדוק את כל האופציות האפשריות למערכות יחסים רומנטיות ומיניות. לבני המזל יש את היכולת לקיים יחסים מונוגמיים אבל הם עלולים להתקשות בכך אם הם לא מקבלים מספיק גירויים מבני זוגם.

עדיין, הצד הבעייתי ביותר של בני המזל הוא הצדדים הרבים באישיותם. יום אחד, התאומים מקסים, חברותי, חייכן ונעים הליכות ויום אחריי הוא קודר, רגשן, סרקסטי ועוקצני. הדבר מקשה לא רק על הסובבים אותם אלא עליהם עצמם. הם מתקשים בצעירותם לרסן את הכוח המיוחד שלהם, במקרה שלהם זו הדואליות שלהם והם עלולים להרגיש שהם נישאים בזרם ים שאין להם שום שליטה עליו מה שעלול להוביל לתסכול גדול מאוד. למרבה המזל, רובם לומדים לשלוט, ברמה זו או אחרת, בנטייה הזו באישיותם ככל שהם מתבגרים.

בגלל הנטייה התקשורתית שלהם הם עלולים ליפול למלכודת הטיפוס בסולם החברתי, וכל השטחיות שבאה עם זה. הם עלולים לשכוח את הצורך בקשר אמתי ואינטימי עם חבריהם ולהתמקד בהתקשרויות חברתיות שיתרמו להם בצורה כזו או אחרת. הם גם עלולים להתחבר עם אנשים שונים, בקצוות שונים של החברה והגילאים מה שעלול להחמיר את הדואליות באופיים כאשר מחד הם חברים של השכן המבוגר ומנגד של המלצר הצעיר בבית הקפה שהם קונים בו את הקפה שלהם בכל בוקר. הרצון שלהם לחברות עלול לנבוע גם מהצורך לרכוש עוד ידע ולצבור עוד מידע ולא מתוך התעניינות אותנטית באדם שמולם. 

via GIPHY

ההתנהלות החברתית הייחודית של בני המזל עלולה במקרים מסוימים להחמיר מעבר לאורח חיים בוהמי למצבים של חרדתיות מסוכנת, שעשויה אף להוביל למצב של שיתוק מוחלט, אף לתאומים האנרגטי ביותר. הם נולדים עם אנרגיה המתאימה לשני אנשים, אך לפעמים זה עלול לגרום להם לאיבוד שליטה שמכניסה צד כלשהו באופיים ללחץ שהם לא מצליחים להתמודד איתו. הם חייבים ללמוד איך לקרקע את עצמם ולייצב את שני הצדדים הדואליים באופיים, אחרת הם עלולים להתעופף כמו בלון מלא בהליום. בני המזל שסובלים מבעיות משמעת, חרדה ולחץ ירוויחו אם הם יוסיפו ליום יום שלהם תרגול של יוגה, מדיטציה או אפילו זמן לנקות את הראש ולהתמקד בנשימות.