טלה: הצד האפל

הכל קשור לפה

ישנם שלושה טיפוסים שליליים של טלה: אגרסיבי, פסיבי אגרסיבי ופשוט פסיבי.
הטיפוס האגרסיבי מכלה את זעמו על דברים שהוא לא יכול לשלוט בהם או לשנות אותם כמו המצב הפוליטי או הדרך בה אנשים נוהגים, והוא מוציא את עצביו על הקרובים אליו.
הטיפוס הפסיבי אגרסיבי זקוק לתזכורות חוזרות ונשנות לנקות את האסלה או לחדש את רישיון הנהיגה שלו.
הטיפוס הפסיבי, כזה מבחירה. הוא לא מניד עפעף כשיש חשבונות לשלם או משימות לדאוג להן ובאמצעות אי הנכונות שלו לטפל בשום נושא הוא מסובב את כל דרי הבית סביב האצבע הקטנה שלו.

אף אחד לא יכול לחלוק על העובדה שהמזל הראשון בגלגל המזלות הוא מוכשר, חזק ובעל יכולת מנהיגות. אך בעוד שהטלה החיובי פועל למען מטרות, הטלה השלילי פועל אך ורק בשביל למלא את צרכיו האגואיסטיים. בני המזל כמעט תמיד נראים טוב, וגם אם לא, הם בטוחים שהם כן. בכל מקרה אנשים נמשכים אליהם בגלל החמימות והאנרגטיות שבוערת בהם. מבחינה רומנטית, לרוב מושא תשוקתם יראה בהם את האביר בשריון הנוצץ או נסיכה לוחמת ואמיצה.

טלה חיובי ידע להודות בחיוך כי לפעמים הוא עלול להיות קצת אנוכי או שטחי. אך הטיפוס השלילי יסווה את האגו המנופח שלו ואת היהירות שלו באומרו שיש לו "אידאלים גבוהים" או "פוליטיקה רדיקלית", או שהוא יתעקש שהדרך בה הוא נוהג תמיד "סוגרת לו עסקאות טובות".

טלה כמו העקרב, ידועים כדברנים הבלתי נסבלים לעתים, של גלגל המזלות. בני מזל טלה חיוביים תמיד וגורמים למחלוקות כמו אל גור (31 במרס) או הסופר המוכשר כריסטופר היצ'נס (13 אפריל) שכתב ספר בו חשף אמיתות לא נעימות על אמא תרזה ובכך הביא לעצמו אויבים רבים. הוא עישן ושתה את עצמו למותו, תכונה אופיינית לבני המזל שבמודע או לא במודע, אוהבים להיות הסוכנים של מותם עצמם. דוגמא נוספת היא מדליין מארי או'היר (13 באפריל), שעמדה על הפרדת החוקה של הכנסייה והמדינה, והייתה במשך עשרות שנים "האישה השנואה ביותר באמריקה".

via GIPHY

איך לזהות טלה

באופן מסורתי סימן טלה שולט על הראש ועל הפנים, ויליד המזל יכול להיות מזוהה לעתים קרובות על ידי הצטלקות על המצח או הפנים או (בימים אלה) ניתוח פלסטי בפנים, כמו סטיבן טיילר (26 במרץ).
טלה שלילי לרוב יבלוט דווקא לא בפניו אלא בפיו. מתלוננים, מתחננים, מוכרים ומרכלים. הטלה השלילי מאמין שהאמת נמצאת מתחת לאדמה והוא היחיד שיש לו קו ישיר אליה. הטיפוס השלילי אוהב להיות זה שמנחית חדשות רעות או לחילופין, לדבר עוד ועוד על כמה הוא נחשק ורצוי על ידי אחרים. האגרסיביים יעדיפו ויכוחים רועמים על פני יחסי מין. הטלה הפסיבי לעומתו פשוט ישכב שם, בלי מעש. הם לעולם לא יהיו אלו שיפרקו את החבילה, הם ישאירו את העבודה המלוכלכת לבן זוגם.
הם נוטים להשאיר חפצי ערך עזובים, ארנקים פתוחים ולאבד אותם לעתים קרובות. הם מדברים על שנאתם העמוקה לכסף, רכוש ואף קפיטליזם כאידיאולוגיה אך לא יכנסו לנישואים אלא אם היציבות הפיננסית שלהם מובטחת. האהבה עשויה להיות גורם חשוב, אך לרוב, הטיפוס השלילי לא ימהר להתחתן עם בן זוג שאינו בעל נכסים. בכל מה שקשור לתהליכי גירושים, לעתים זה כמו לקחת ממתק מתינוק, כי הטיפוס השלישי יהיה כל כך בטוח בעצמו שהוא לא ישקול לשכור את שירותיו של עורך דין. האופי של הטלה הופך אותו לאיש מכירות טבעי, ואנשי העסקים מביניהם מסוגלים לבנות אימפריות קמעונאיות, כמו סאם וולטון (29 במרץ), יו הפנר (9 באפריל) ופ.ו.וולוורת (13 באפריל).

via GIPHY

האנרגיות הגבריות שולטות במזל טלה. למרות שהגברים לרוב לא יהיו היפר-גבריים, דווקא לנשים בנות המזל יהיו לרוב גינונים גבריים, מראה גברי או שהן יהיו אלו שלובשות את המכנסיים בבית. מומלץ לא להעיר לבנות המזל על העניין אחרת זה עלול להסתיים בפיצוץ שלא נראה כמותו. כוכבת הוליווד, ג'ואן קרופורד (23 במארס), הייתה בעלת גבות כבדות, ולבשה חליפות מרובעת כתפיים, שהעניקו לה מראה מאיים. גם לה ולשחקנית היריבה שלה בט דיוויס (5 באפריל), שתיהן זוכות אוסקר, יש קולות עמוקים שאופייניים לבנות המזל. כמו נשים טלה רבות, שתיהן יכולות להיראות כעורות מזוויות מסוימות ויפות עד לעצירת נשימה מזווית אחרת. 

via GIPHY

נשים טלה קשוחות מספיק כדי לטפל בעבודות גברים מסורתיות, כולל יו"ר בית הנבחרים האמריקני ננסי פלוסי
 (26 במרץ), נשיאת בית המשפט העליון של ארה"ב, סנדרה דיי או'קונור (26 במרץ) וסנט קתרין מסיינה (25 במרץ) ששכנעו את האפיפיור הגולה לחזור לרומא. כמו האיל שהוא הסמל שלהם, הם יכולים לטרוף לגבהים חסרי תקדים: לדוגמה, נהג המרוץ דניקה פטריק (25 במרץ) או כוכבת הפופ ליידי גאגא (28 במרץ), אישה מיוחדת ללא ספק. 
כמו כל מזל אחר, גם הטלה יכולים להשתגע לפעמים, אך כשהם עושים זאת הם יוצרים כותרות, לדוגמה הוגת הדעות האנטי גברים ולרי סולנס( 9 באפריל), שירתה באנדי וורהל בשל חילוקי דעות שקשורות לכאורה לסרט שבו הייתה אמורה להשתתף.