מזל בתולה: הצד האפל

זו עובדה ידועה שמזל בתולה הוא אידאליסט חסר פשרות, אבל בתוך כל הנחישות והעקשנות שלו, מסתתר חוסר בטחון גדול והשקפה פסימית על החיים. העניין הוא שכל התכונות האלו לא נשארות רק אצלו, אלא יוצאות החוצה ברגעים בהם מישהו מתנגש איתו. אז איפה כל האידיליה עכשיו?

נגטיביות יוצרת אויבים

השליליות היא כלל בסיס אצל מזל בתולה ובואו נאמר שזו לא תחושה שכל כך נעים להיות בסביבתה. לכן, כשאנשים פוגשים בוייב השלילי הזה, הם נוטים לייצר אנטגוניזם כלפי מזל בתולה. נוסף על הפרצוף הארוך, מזל זה ידוע בחיבה שלו לרכילות עסיסית. אל תתפלאו אם דברים אישיים שחשפתם בפניו ירשמו לדראון עולם במוחו הקודח, ויש מצב טוב שהוא גם ישתמש בזה נגדכם בשעת הכושר. ככה זה כשיש לך זיכרון על חלל, לכן קחו זאת בחשבון איתו. מה גם, שבשילוב עם ההשקפה הנגטיבית שמנחה את מזל בתולה בחיים, רוב הסיכויים שהוא יחשוב עליכם באופן פחות חיובי לאחר שסיפרתם לו את סודות לבכם. קחו את זה יחד עם השיפוטיות שלו, והנה לכם מתכון לריב מנצח.

via GIPHY

 

נטייה קשה להתמכרות

כן כן, למרות הדקדקנות והפרפקציוניזם, מזל בתולה גם נופל לתבנית של אופי התמכרותי וכזה שיוצא משליטה לפעמים. כשאתה בנאדם שחייב שהכל יהיה תמיד מושלם, קשה לקבל את העובדה שהמציאות מראה את הדברים אחרת. לכן קל מאוד ליפול לסיפוק דחפים מיידי, כזה שיכול להתבטא באיזו שאיפת סיגריה בדיוק לפני שמתיישבים לתחילת ארוחה, רק כי מה שעובר לו בראש מעמיס עליו. אפשר לומר שההתמכרות הזו באה לידי ביטוי דווקא בפנאטיות לשלמות, כיוון שמזל בתולה לא יכול לשחרר אם משהו לא נופל בדיוק, אבל בדיוק למקום הנכון שלו, ואין פה גמישות בעניין כלל. לא שההתנהגות הזו לא גובה מחיר גם מצידו, הוא פשוט מעדיף להיכנס בדברים בכל הכוח מבלי לנסות לזהות מתי אפשר להוריד את הרגל מהגז ופשוט לזרום עם הלך הדברים.

via GIPHY

 

לכל מזל יש את הצד האפל שלו, בכך אין ספק, אך זה של מזל בתולה חוצה לפעמים גבולות מסויימים. הוא לא יבחל באמצעים כדי להשיג את מה שהוא רוצה בזמן שהוא רוצה, לכן הרבה פעמים הוא משאיר פצועים בשטח. לא שאין לו סנטימנטיות כלפי אנשים סביבו, הוא פשוט כל כך מרוכז במטרה ובהשגתה בצורה האולטימטיבית, עד שהוא פשוט לא רואה בעיניים, בלשון המעטה.

 

via GIPHY