דגים באפלה: הצד האפל של המזל הרגיש בגלגל

אנחנו מכירים את מזל דגים ככזה שנוטה לנהוג בביישנות מסויימת, עדינות ורצון לתת תחושה גדולה של אמפתיה כלפי מי שהוא בא במגע איתו בחייו. אבל גם הוא נוטה להוציא ממנו צדדים קצת יותר אפרוריים, כאלה המתבטאים בקנאה או ברצון לחתור תחת אחרים.
סמל מזל דגים מציג לנו 2 דגיגים הפונים לכיוונים הפוכים. הדבר מעיד הרבה על מזל זה, כיוון שהוא מקיים בתוכו 2 פנים מאוד קיצוניות, אשר מקיימות את השלילי והטוב בצורה מנוגדת. לעיתים רבות מזל זה מציג אופי מדוכדך וחסר מוטיבציה, למרות שבפעמים אחרות הוא יכול להיות המאושר באדם, מלא אנרגיות חיוביות ורצון בעשייה ובתקשורת ערה.

כסף זה עניין מהותי

לא שכסף זה דבר רע, אבל מזל דגים נוטה לרוב להתייחס אליו כמו מטרה, ולא כאמצעי. הוא יכול לאבד את הנדיבות הרגשית שלו ברגע אם יחשוב שיועיל לו יותר לנכס את החומרי לעצמו, ואין לו בעיה לקחת עוד ועוד לעצמו, גם על חשבון אחרים.
היצירתיות שלו עומדת מעל הכל ועל כן הוא ירצה לאגור את מירב המשאבים שיכולים לקיים את הרעיונות אותם הוא מבקש להוציא אל הפועל, גם אם זה אומר שאנשים אחרים יפגעו תוך כדי הדרך.

via GIPHY

2 פנים למראה

מזל דגים ניחן ביכולת מדהימה להרגיש משהו אחד אבל להחצין משהו שונה לגמרי. הרבה פעמים זה גורם לו להחצין דמות שמתנהגת כאחד בלב ואחד בפה, ואנשים סביבו לא יהיו מודעים בכלל למה שהולך לו בראש. הוא יודע להסתיר את המחשבות האמיתיות שלו במיומנות גדולה, ולא להיות אמיתי עם הסביבה שלו, כי הוא לא בוטח בה. היכולת שלו להציג מציאות שונה לגמרי ממה שקורה בפועל היא אומנות, לכן גם אם אנשים חושבים שהם מכירים אותו, הם יכולים להיות מופתעים מהאישיות הזרה הזו שנמצאת עמוק בנפש שלו.

via GIPHY

 

אופי התמכרותי

מזל דגים הוא מזל אסקפיסטי. הוא לא מסוגל להתמודד עם המציאות בצורה יציבה ורגועה, לכן מנגנון ההגנה שטבוע בו פשוט בא לידי ביטוי בצורה של בריחה. הוא יכול להתמכר לשימוש בסמים ובאלכוהול בקלות, כיוון שהם עוזרים לו לחוש עמימות ושלווה מסויימת כשהמצב מלחיץ אותו. לרוב הוא מחפש לברוח גם מתוך שיעמום מסויים, כזה שלא מניח לו להישאר בסיטואציה הקיימת באופן עירני ואקטיבי. 
הצורך שלו בהקלה מיידית ורצון להרגיש טוב בכל רגע נתון לוקח אותו ברוב הפעמים בדרכים מטלטלות, כאלה היכולות להסתיים בתחתית מסויימת. אין לו מעצורים בכל הנוגע להגיע לתחושת אושר כאן ועכשיו, גם אם הוא רגעי או כזה שמתבסס על אמצעים שיוצרים מציאות שקרית.
מזל דגים הוא מזל שחייב להרגיש חי, זו ההגדרה הכי מאפיינת שלו. מבחינתו החיים הם חד פעמיים ולכן צריך למצות כל רגע עד תום, לכן האילוצים שהמציאות מביאה בדרכו לא תמיד מעניינים אותו. שיקול הדעת שלו מתערער לעיתים קורבות והוא יכול למצוא את עצמו במצבים מסוכנים, גם לגוף וגם לנפש.

via GIPHY