עקרב וגדי - שליטה מול תשוקה

שני המזלות האלה, מנוגדים ככל שיהיו, עדיין חולקים במשותף את הרצון המתמיד בשליטה בלעדית ובצבירת כוח. מהם ההבדלים העיקריים באופן בו הם חותרים להשיג זאת?

 

די לחכימא ברמיזא

זהו ההבדל המודגש ביותר, כזה שמעיד בעצם על מזל עקרב כמסוכן מבין שני המזלות. באיזה אופן? בצורה בה העקרב מזדחל לתת מודע של האדם עליו הוא רוצה להפעיל מניפולציה וכך הוא משתלט עליו מבלי שהוא ישים לב בכלל. מזל גדי לעומתו גם רואה מטרה מול העיניים ומייעד לכבוש אותה, אך הוא מאוד צפוי בהתנהלות שלו ופועל בגלוי. בוא נאמר זאת ככה, כשעקרב מתקרב אל הטרף שלו הקורבן ישים לב רק לפני העקיצה, אך כשגדי מתקרב אפשר יהיה לשמוע את הדילוגים שלו ממרחק קילומטר.

 

צורת הנעה

מה שמניע את העקרב לעבר הכיבוש הוא האובססיביות הבלתי נדלית שלו, באופן שלא מאפשר לו להוריד את הצבטות שלו מהמטרה. הוא לעולם לא יפזול ימינה או שמאלה, אלא ישאר בדרך שבחר לכל אורכה, תוך כדי שהוא מפעיל מניפולציות פסיכולוגיות על מושא הכיבוש. גדי לעומת זאת לא מתעניין בכלל בשיטה של מניפולציה פסיכולוגית, אלא מאמין בהתקדמות מדודה וגמישה אל עבר המטרה. אם תהיה אופציה אחרת מאשר חשב בהתחלה לגבי צורת התקדמות, הוא ישמח לשנות מסלול ולשקול דרך אחרת שתביא אותו לאן שצריך.

 

נטיה להרס עצמי

כשעקרב משיג את מי או מה שהוא רוצה, יש לו נטיה ל"השמדה עצמית" בסוף. מה הכוונה? ובכן, עצם השגת הדבר הנחשק מבטלת את המשיכה אליו ממש כמו פנטזיה שהתגשמה. כבר אין את תחושת המרדף, את התכנון והביצוע של התהליך הפסיכולוגי שנועד כדי לשתק את הטרף. תם ונשלם מה שנקרא. מזל גדי לעומתו ממש לא חווה נקודת שבירה עם השגת המטרה, אלא מיד מוצא אחרת להתמקד בה. הוא ישמח לסמן עוד "וי" ברשימת ההצלחות והפעלת "מלחמה פסיכולוגית" דוגמת העקרב ממש לא מעניינת אותו, לכן גם לא מתישה אותו כמו את מזל עקרב.

 

מה קורה כששני המזלות האלה נפגשים? זה מעניין, כיוון שהגדי נמשך אל הכוחנות והמסתוריות של מזל עקרב, ואילו העקרב מופתע שהגדי הצליח בכלל להתקרב אליו מבלי להיתפס ברשת. בין השניים האלו תמיד תהיה מלחמת חורמה על אלמנט השליטה, לכן השילוב בניהם מראש נדון לכליה...

 

דברים שלא ידעתם על מזל עקרב: